| Papír | Szektor | Hányszor | Verte | Átlag hozam | Átlag alfa | Legjobb | Leggyengébb | Ítélet |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| INTC Intel Corporation | Részvény · Technológia / félvezető | 3× | 100% | +49,7% | +43,9% | +85,5% | +7,9% | ✅ Bevált |
| ZS Zscaler Inc. | Részvény · Technológia / félvezető | 1× | 100% | +46,0% | +43,6% | +43,6% | +43,6% | ✅ Bevált |
| MRVL Marvell Technology, Inc. | Részvény · Technológia / félvezető | 1× | 100% | +45,9% | +41,0% | +41,0% | +41,0% | ✅ Bevált |
| NOW ServiceNow, Inc. | Részvény · Technológia / félvezető | 1× | 100% | +35,6% | +33,6% | +33,6% | +33,6% | ✅ Bevált |
| SNOW Snowflake Inc. | Részvény · Technológia / félvezető | 1× | 100% | +34,3% | +33,3% | +33,3% | +33,3% | ✅ Bevált |
| RAPP Rapport Therapeutics | Részvény · Egészségügy | 1× | 100% | +33,0% | +28,9% | +28,9% | +28,9% | ✅ Bevált |
| PLTR Palantir Technologies Inc. | Részvény · Technológia / félvezető | 2× | 100% | +30,7% | +28,8% | +37,3% | +20,3% | ✅ Bevált |
| TGT Target Corporation | Részvény · Fogyasztói / autó | 1× | 100% | +25,9% | +21,7% | +21,7% | +21,7% | ✅ Bevált |
| PANW Palo Alto Networks | Részvény · Technológia / félvezető | 1× | 100% | +21,0% | +19,4% | +19,4% | +19,4% | ✅ Bevált |
| SAP.DE SAP SE | Részvény · Technológia / félvezető | 21× | 95% | +19,9% | +16,5% | +43,4% | -8,1% | ✅ Bevált |
| AAPL Apple Inc. | Részvény · Technológia / félvezető | 1× | 100% | +18,9% | +16,3% | +16,3% | +16,3% | ✅ Bevált |
| META Meta Platforms Inc. | Részvény · Technológia / félvezető | 1× | 100% | +19,2% | +16,0% | +16,0% | +16,0% | ✅ Bevált |
| CEG Constellation Energy Corpor... | Részvény · Energia / urán | 1× | 100% | +14,0% | +12,5% | +12,5% | +12,5% | ✅ Bevált |
| BNP.PA BNP Paribas SA | Részvény · Pénzügy / bank | 6× | 100% | +17,6% | +11,6% | +16,1% | +7,7% | ✅ Bevált |
| MCK McKesson Corporation | Részvény · Egészségügy | 1× | 100% | +15,2% | +10,9% | +10,9% | +10,9% | ✅ Bevált |
| ROKU Roku, Inc. | Részvény · Technológia / félvezető | 2× | 100% | +12,0% | +9,5% | +10,5% | +8,5% | ✅ Bevált |
| TSM Taiwan Semiconductor Manufa... | Részvény · Technológia / félvezető | 1× | 100% | +11,9% | +8,5% | +8,5% | +8,5% | ✅ Bevált |
| DELL Dell Technologies Inc. | Részvény · Technológia / félvezető | 3× | 67% | +8,9% | +7,5% | +24,9% | -6,1% | ✅ Bevált |
| BABA Alibaba Group Holding | Részvény · Technológia / félvezető | 1× | 100% | +9,6% | +7,3% | +7,3% | +7,3% | ✅ Bevált |
| GS Goldman Sachs Group, Inc. | Részvény · Pénzügy / bank | 1× | 100% | +16,2% | +5,7% | +5,7% | +5,7% | ✅ Bevált |
| XLV Health Care Select Sector S... | ETF · Egészségügy | 10× | 100% | +8,1% | +5,2% | +14,5% | +0,5% | ✅ Bevált |
| MTELEKOM.BD Magyar Telekom Nyrt. | Részvény · Telekom / média | 2× | 100% | +9,6% | +5,1% | +10,2% | +0,0% | ✅ Bevált |
| XLK Technology Select Sector SP... | ETF · Technológia / félvezető | 2× | 100% | +6,7% | +4,8% | +5,6% | +3,9% | ✅ Bevált |
| RIO.L Rio Tinto | Részvény · Nemesfém / nyersanyag | 1× | 100% | +4,5% | +4,8% | +4,8% | +4,8% | ✅ Bevált |
| ALV.DE Allianz SE | Részvény · Pénzügy / bank | 11× | 100% | +8,6% | +4,5% | +10,4% | +2,0% | ✅ Bevált |
| HPE Hewlett Packard Enterprise | Részvény · Technológia / félvezető | 2× | 50% | +4,4% | +3,6% | +12,8% | -5,7% | ✅ Bevált |
| JNJ Johnson & Johnson | Részvény · Egészségügy | 1× | 100% | +5,1% | +3,2% | +3,2% | +3,2% | ✅ Bevált |
| AMD Advanced Micro Devices, Inc. | Részvény · Technológia / félvezető | 1× | 100% | +3,8% | +2,7% | +2,7% | +2,7% | ➖ Semleges |
| FDX FedEx Corporation | Részvény · Közlekedés / logisztika | 1× | 100% | +17,0% | +2,6% | +2,6% | +2,6% | ➖ Semleges |
| OR.PA L'Oréal | Részvény · Fogyasztói / autó | 1× | 100% | -1,1% | +2,5% | +2,5% | +2,5% | ➖ Semleges |
| SNDK SanDisk Corporation | Részvény · Technológia / félvezető | 1× | 100% | +3,5% | +1,9% | +1,9% | +1,9% | ➖ Semleges |
| ASML ASML Holding N.V. | Részvény · Technológia / félvezető | 1× | 100% | +3,5% | +1,6% | +1,6% | +1,6% | ➖ Semleges |
| XLF Financial Select Sector SPD... | ETF · Pénzügy / bank | 31× | 52% | +7,3% | +1,5% | +12,2% | -8,2% | ➖ Semleges |
| OTP.BD OTP Bank Nyrt. | Részvény · Pénzügy / bank | 41× | 68% | +6,1% | +1,0% | +5,8% | -6,0% | ➖ Semleges |
| JPM JPMorgan Chase & Co. | Részvény · Pénzügy / bank | 10× | 40% | +8,0% | +0,3% | +12,8% | -5,0% | ➖ Semleges |
| SIE.DE Siemens AG | Részvény · Ipar / védelem / robotika | 6× | 83% | +3,4% | +0,1% | +2,9% | -6,1% | ➖ Semleges |
| MSFT Microsoft Corporation | Részvény · Technológia / félvezető | 4× | 50% | +7,1% | +0,1% | +13,4% | -13,3% | ➖ Semleges |
| SPY SPDR S&P 500 ETF Trust | ETF · Széles piaci / ország-index | 2× | 0% | +3,5% | -0,1% | 0,0% | -0,2% | ➖ Semleges |
| TTE.PA TotalEnergies SE | Részvény · Energia / urán | 13× | 38% | +1,6% | -1,5% | +15,2% | -15,3% | ➖ Semleges |
| LLY Eli Lilly and Company | Részvény · Egészségügy | 1× | 0% | +1,3% | -2,0% | -2,0% | -2,0% | ➖ Semleges |
| AVGO Broadcom Inc. | Részvény · Technológia / félvezető | 3× | 33% | +3,6% | -2,1% | +6,9% | -9,0% | ➖ Semleges |
| XLE Energy Select Sector SPDR Fund | ETF · Energia / urán | 39× | 44% | +4,1% | -2,2% | +17,2% | -27,0% | ➖ Semleges |
| QQQ Invesco QQQ Trust (Nasdaq-1... | ETF · Technológia / félvezető | 5× | 20% | +0,5% | -2,6% | +1,8% | -6,1% | ➖ Semleges |
| SAN.PA Sanofi S.A. | Részvény · Egészségügy | 2× | 0% | -1,4% | -3,3% | -1,1% | -5,5% | ❌ Nem vált be |
| AMBA Ambarella Inc. | Részvény · Technológia / félvezető | 1× | 0% | -2,6% | -3,5% | -3,5% | -3,5% | ❌ Nem vált be |
| RXRX Recursion Pharmaceuticals | Részvény · Egészségügy | 1× | 0% | +0,8% | -3,6% | -3,6% | -3,6% | ❌ Nem vált be |
| PG Procter & Gamble Co. | Részvény · Fogyasztói / autó | 2× | 0% | -0,9% | -4,0% | -2,9% | -5,1% | ❌ Nem vált be |
| GOOG Alphabet Inc. | Részvény · Technológia / félvezető | 2× | 0% | +0,2% | -4,1% | -3,8% | -4,5% | ❌ Nem vált be |
| NVDA NVIDIA Corporation | Részvény · Technológia / félvezető | 3× | 33% | +1,2% | -4,2% | +1,7% | -7,7% | ❌ Nem vált be |
| MMM 3M Company | Részvény · Ipar / védelem / robotika | 1× | 0% | +0,7% | -4,2% | -4,2% | -4,2% | ❌ Nem vált be |
| DHER.DE Delivery Hero SE | Részvény · Közlekedés / logisztika | 1× | 0% | -1,6% | -4,2% | -4,2% | -4,2% | ❌ Nem vált be |
| EWG iShares MSCI Germany ETF | ETF · Széles piaci / ország-index | 6× | 17% | -0,5% | -4,3% | +2,9% | -9,7% | ❌ Nem vált be |
| OKTA Okta, Inc. | Részvény · Technológia / félvezető | 1× | 0% | -3,3% | -4,3% | -4,3% | -4,3% | ❌ Nem vált be |
| RICHTER.BD Gedeon Richter Nyrt. | Részvény · Egészségügy | 8× | 50% | +4,1% | -4,7% | +11,7% | -18,9% | ❌ Nem vált be |
| TRV The Travelers Companies, Inc. | Részvény · Pénzügy / bank | 1× | 0% | -0,1% | -5,0% | -5,0% | -5,0% | ❌ Nem vált be |
| RHM.DE Rheinmetall AG | Részvény · Ipar / védelem / robotika | 3× | 33% | -7,8% | -5,2% | +0,1% | -11,9% | ❌ Nem vált be |
| ARM Arm Holdings plc | Részvény · Technológia / félvezető | 2× | 50% | -1,9% | -5,2% | +26,7% | -37,0% | ❌ Nem vált be |
| SHEL.L Shell plc | Részvény · Energia / urán | 9× | 11% | -1,8% | -5,3% | +17,0% | -20,3% | ❌ Nem vált be |
| MOL.BD MOL Magyar Olaj- és Gázipar... | Részvény · Energia / urán | 33× | 30% | +5,3% | -5,5% | +34,5% | -24,8% | ❌ Nem vált be |
| DAL Delta Air Lines | Részvény · Közlekedés / logisztika | 2× | 0% | -3,7% | -5,9% | -5,3% | -6,5% | ❌ Nem vált be |
| WFC Wells Fargo & Company | Részvény · Pénzügy / bank | 2× | 0% | +5,7% | -6,0% | -3,6% | -8,4% | ❌ Nem vált be |
| BOSS.DE Hugo Boss AG | Részvény · Fogyasztói / autó | 1× | 0% | -3,0% | -6,9% | -6,9% | -6,9% | ❌ Nem vált be |
| UBER Uber Technologies Inc. | Részvény · Technológia / félvezető | 1× | 0% | -4,3% | -7,4% | -7,4% | -7,4% | ❌ Nem vált be |
| TSLA Tesla, Inc. | Részvény · Technológia / félvezető | 2× | 0% | -4,5% | -7,6% | -7,2% | -8,1% | ❌ Nem vált be |
| PFE Pfizer Inc. | Részvény · Egészségügy | 1× | 0% | -5,2% | -7,6% | -7,6% | -7,6% | ❌ Nem vált be |
| TLT iShares 20+ Year Treasury B... | ETF · Kötvény | 10× | 0% | -2,9% | -8,1% | -4,9% | -16,3% | ❌ Nem vált be |
| MU Micron Technology Inc. | Részvény · Technológia / félvezető | 6× | 33% | -4,9% | -8,1% | +7,2% | -25,9% | ❌ Nem vált be |
| DIS The Walt Disney Company | Részvény · Ipar / védelem / robotika | 1× | 0% | -8,9% | -8,3% | -8,3% | -8,3% | ❌ Nem vált be |
| NFLX Netflix | Részvény · Telekom / média | 1× | 0% | -5,3% | -8,3% | -8,3% | -8,3% | ❌ Nem vált be |
| MA Mastercard Incorporated | Részvény · Technológia / félvezető | 1× | 0% | +0,1% | -9,6% | -9,6% | -9,6% | ❌ Nem vált be |
| VZ Verizon Communications Inc. | Részvény · Telekom / média | 1× | 0% | -6,2% | -10,0% | -10,0% | -10,0% | ❌ Nem vált be |
| XOM Exxon Mobil Corporation | Részvény · Energia / urán | 10× | 40% | -1,7% | -10,2% | +15,4% | -37,0% | ❌ Nem vált be |
| AMZN Amazon.com, Inc. | Részvény · Technológia / félvezető | 2× | 0% | -6,4% | -11,2% | -7,8% | -14,6% | ❌ Nem vált be |
| AZN.L AstraZeneca | Részvény · Egészségügy | 5× | 0% | -10,8% | -12,4% | -4,4% | -17,7% | ❌ Nem vált be |
| GLD SPDR Gold Shares | ETF · Nemesfém / nyersanyag | 24× | 8% | -9,5% | -16,2% | +1,4% | -28,1% | ❌ Nem vált be |
| UNH UnitedHealth Group | Részvény · Egészségügy | 1× | 0% | -14,3% | -16,6% | -16,6% | -16,6% | ❌ Nem vált be |
| PNC PNC Financial Services Group | Részvény · Pénzügy / bank | 1× | 0% | -14,3% | -17,3% | -17,3% | -17,3% | ❌ Nem vált be |
| CLX Clorox Company | Részvény · Fogyasztói / autó | 1× | 0% | -13,0% | -17,9% | -17,9% | -17,9% | ❌ Nem vált be |
| NKE Nike, Inc. | Részvény · Fogyasztói / autó | 1× | 0% | -16,3% | -19,2% | -19,2% | -19,2% | ❌ Nem vált be |
| MC.PA LVMH Moët Hennessy Louis Vu... | Részvény · Fogyasztói / autó | 2× | 0% | -20,5% | -19,4% | -18,0% | -20,8% | ❌ Nem vált be |
| PEP PepsiCo, Inc. | Részvény · Fogyasztói / autó | 1× | 0% | -13,3% | -19,6% | -19,6% | -19,6% | ❌ Nem vált be |
| SOXL Direxion Daily Semiconducto... | ETF · Technológia / félvezető | 6× | 0% | -16,2% | -20,7% | -12,3% | -28,1% | ❌ Nem vált be |
| COIN Coinbase Global Inc. | Részvény · Technológia / félvezető | 3× | 0% | -22,6% | -25,4% | -21,0% | -34,1% | ❌ Nem vált be |
| ASTS AST SpaceMobile Inc. | Részvény · Telekom / média | 1× | 0% | -23,1% | -25,5% | -25,5% | -25,5% | ❌ Nem vált be |
| OPUS.BD Opus Global Nyrt. | Részvény · Energia / urán | 1× | 0% | -33,2% | -27,1% | -27,1% | -27,1% | ❌ Nem vált be |
| BE Bloom Energy Corporation | Részvény · Energia / urán | 1× | 0% | -23,3% | -28,0% | -28,0% | -28,0% | ❌ Nem vált be |
| BMW.DE Bayerische Motoren Werke AG | Részvény · Ipar / védelem / robotika | 7× | 0% | -24,6% | -31,8% | -23,1% | -35,9% | ❌ Nem vált be |
| ORCL Oracle Corporation | Részvény · Technológia / félvezető | 1× | 0% | -27,6% | -33,1% | -33,1% | -33,1% | ❌ Nem vált be |
| QCOM Qualcomm Inc. | Részvény · Technológia / félvezető | 1× | 0% | -32,6% | -33,9% | -33,9% | -33,9% | ❌ Nem vált be |
| IREN IREN Limited | Részvény · Közmű / infrastruktúra | 1× | 0% | -39,9% | -41,1% | -41,1% | -41,1% | ❌ Nem vált be |
| 4IG.BD 4iG Nyrt. | Részvény · Technológia / félvezető | 1× | 0% | -32,9% | -44,9% | -44,9% | -44,9% | ❌ Nem vált be |
| RKLB Rocket Lab USA, Inc. | Részvény · Technológia / félvezető | 2× | 0% | -44,7% | -45,7% | -45,7% | -45,7% | ❌ Nem vált be |
| PLUG Plug Power Inc. | Részvény · Energia / urán | 1× | 0% | -47,0% | -50,7% | -50,7% | -50,7% | ❌ Nem vált be |
| Dátum | Ötlet | Típus | 3 hónap hozam | Benchmark | Alfa | Stop / cél |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-04-09 | INTC Intel CorporationMiért ajánlotta akkor?A mai kulcshír a Google és az Intel együttműködésének bővítése volt: a CNBC szerint a Google több generáción át használna Intel chipeket AI-adatközpontokban, a MarketWatch pedig ezt az Intel „legújabb győzelmének” nevezte. Ez nem általános AI-zaj, hanem konkrét partneri validáció egy olyan cégnél, amelynek a piaci megítélése még mindig vegyes. Piaci szempontból fontos, hogy a QQQ ma -0,17%-ban van, tehát nem széles körű tech-rally húzza az ötletet, hanem egyedi katalizátor, ami relatív felülteljesítést tehet lehetővé. Az Intel azért különbözik sok más AI-papírtól, mert itt az értékeltségi feszültség mérsékeltebb, így a hírhez kedvezőbb kockázat/hozam arány társulhat. | Általános (v6–7.0) v6 · korai rendszer | +95,0% | +9,5% SPY | +85,5% | — |
| 2026-05-27 | ZS Zscaler Inc.Miért ajánlotta akkor?A CNBC mai cikke szerint a kiberbiztonsági részvények szárnyalnak, és Zscaler különösen érdekes lehet az eredményközlés előtt. A QQQ +1,78%-os emelkedése megerősíti, hogy a piac ma hajlandó magasabb kockázatú növekedési sztorikat venni, ezért ez vállalható high risk/high reward pozíció 3-4 hónapra. | Magas kockázatú (v6–7.0) v6 · korai rendszer | +46,0% | +2,5% SPY | +43,6% | — |
| 2026-07-20 | SAP.DE SAP SEMiért ajánlotta akkor?A Goldman Sachs ma (2026-07-20, MarketWatch) konkrétan azt javasolta, hogy a félvezetők bear market-be kerülése után az AI-befektetők keressenek alternatív témákat – az európai vállalati szoftver (SAP) az egyik ilyen. A DAX ma stagnál, míg az XLK -1.09%-ot esik, ami relatív erőt jelent az európai tech számára. A SAP 3-4 hónapos katalizátora a kötelező S/4HANA migráció felgyorsulása és a várható erős Q3 felhő-bevétel. | Magas kockázatú (v6–7.0) v6 · korai rendszer | +42,7% | -0,7% EXSA.DE | +43,4% | — |
| 2026-07-19 | MRVL Marvell Technology, Inc.Miért ajánlotta akkor?A Marvell (MRVL) ma konkrétan szerepel a Stocktwits chip-earnings fókuszában (2026-07-19: 'NFLX, SNDK, SPCX, MRVL Stocks In Focus'). A TSMC és ASML erős Q2 eredményei megerősítik az AI chip infrastruktúra iránti keresletet, amelynek a Marvell az egyik fő kedvezményezettje. A mai chipszelloff paradox módon vételi lehetőséget teremthet 3-4 hónapos horizonton, ha az earnings szezon pozitív meglepetést hoz. | Magas kockázatú (v6–7.0) v6 · korai rendszer | +45,9% | +4,9% SPY | +41,0% | — |
| 2026-06-20 | PLTR Palantir Technologies Inc.Miért ajánlotta akkor?A Nasdaq ma +2.51%-ot, az XLK tech szektor +3.04%-ot emelkedett, ami kedvez a high-beta Palantirnek. A Fed stablecoin és digitális eszköz szabályozási javaslata (Federal Reserve Board bejelentés ma) az AI/adatplatform szektor iránti figyelmet növeli. A PLTR AIP platform kereskedelmi adoptációja Q2-ben gyorsulhat, és az augusztus körüli earnings-szezon előtt 3-4 hónapos pozíció potenciálisan +28%-os hozamot kínálhat — magas kockázat mellett. | Magas kockázatú (v6–7.0) v6 · korai rendszer | +39,9% | +2,7% SPY | +37,3% | — |
| 2026-06-20 | MOL.BD MOL Magyar Olaj- és Gázipari Nyrt.Miért ajánlotta akkor?A HVG Gazdaság mai híre szerint az USA ismét meghosszabbította a MOL által kiszemelt szerb NIS finomító működési engedélyét, miközben a MOL és a Gazprom kidolgozzák a felvásárlás részleteit. Ez közvetlen, pozitív katalizátor a MOL részvény számára, és csökkenti a tranzakciós kockázatot. A BÉT-en alacsony valuáció és az M&A sztori vonzó belépési pontot kínál. | Általános (v6–7.0) v6 · korai rendszer | +40,9% | +6,4% HU.BASKET | +34,5% | — |
| 2026-06-14 | NOW ServiceNow, Inc.Miért ajánlotta akkor?A Yahoo Finance ma kifejezetten a ServiceNow-t emelte ki az elemzői figyelem listáján (2026-06-14), ami short-term momentum-hatást generálhat. A tech szektor (XLK) az elmúlt 5 napban +2.50%-ot emelkedett és vezeti a szektortáblázatot, a NOW számára kedvező hátteret biztosítva. A 3-4 hónapos tézis alapja a várható Q2 earnings és az AI vállalati adoptáció felgyorsulása, ami indokolja a kockázatvállalást a magas értékeltség ellenére. | Magas kockázatú (v6–7.0) v6 · korai rendszer | +35,6% | +2,0% SPY | +33,6% | — |
| 2026-05-28 | SNOW Snowflake Inc.Miért ajánlotta akkor?A Snowflake ma +36%-ot emelkedett (CNBC, MarketWatch) az earnings beat, emelt outlook és a $6 milliárd értékű Amazon AWS-partnerség hatására – ez az elmúlt évek egyik legnagyobb egynapi ugrása a nagy felhős szektorban. Az Amazon Graviton chip integráció az AWS ökoszisztémába szoros kötést jelent, ami csökkenti a churn-kockázatot és növeli a cross-sell lehetőségeket. | Általános (v6–7.0) v6 · korai rendszer | +34,3% | +1,1% SPY | +33,3% | — |
| 2026-06-07 | RAPP Rapport TherapeuticsMiért ajánlotta akkor?A BTIG elemzőház ma konkrétan emelte a Rapport Therapeutics célárát (Yahoo Finance, 2026-06-07), ami a kis kapitalizációjú biotech szektorban azonnal katalizátorként hat. Az XLV egészségügyi szektor ma az egyetlen nagyobb pozitív szektor volt (+0,61%), ami megerősíti a biotech belépési időzítést. A 3-4 hónapos sztorit a közelgő Phase 2 neuro-pipeline adat-readout adja, ami bináris eseményként akár 35%+ feletti hozamot is hozhat — ez jellegzetesen high risk/high reward pozíció. | Magas kockázatú (v6–7.0) v6 · korai rendszer | +33,0% | +4,1% SPY | +28,9% | — |
| 2026-05-17 | ARM Arm Holdings plcMiért ajánlotta akkor?A CNBC szerint a Cerebras látványos IPO-ja újra felerősítette az AI-félvezető szektor iránti figyelmet, miközben a kisebb szereplők kiszorulnak a befektetői fókuszból. A mai QQQ-esés miatt a beszálló kockázatos, de 3-4 hónapos távon egy Nasdaq-stabilizáció és AI-rotáció az ARM-ben erős felpattanást hozhat. | Magas kockázatú (v6–7.0) v6 · korai rendszer | +31,4% | +4,7% SPY | +26,7% | — |
| Dátum | Ötlet | Típus | 3 hónap hozam | Benchmark | Alfa | Stop / cél |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-05-13 | PLUG Plug Power Inc.Miért ajánlotta akkor?A Yahoo Finance mai híre szerint a Plug Power eredménye előtt a Barchart opciós adatai külön figyelmet kapnak, ami eseményvezérelt, nagy mozgású setupot jelez. A szélesebb piacon a túlfutott AI-részvények gyengülnek, ezért a 3-4 hónapos magas kockázatú hozamlehetőség inkább egy levert, fordulatra játszó papírban kereshető. | Magas kockázatú (v6–7.0) v6 · korai rendszer | -47,0% | +3,7% SPY | -50,7% | — |
| 2026-05-10 | RKLB Rocket Lab USA, Inc.Miért ajánlotta akkor?A CNBC mai híre szerint a Rocket Lab 34%-ot ugrott, miután bevételi felülteljesítést és rekordméretű indítási megállapodást jelentett be. A SpaceX várható IPO-ja körüli lelkesedés az egész űripari szektorra spekulatív prémiumot tehet, ezért 3-4 hónapra jelentős, de kockázatos felértékelődési lehetőség látszik. | Magas kockázatú (v6–7.0) v6 · korai rendszer | -44,7% | +1,0% SPY | -45,7% | — |
| 2026-06-01 | 4IG.BD 4iG Nyrt.Miért ajánlotta akkor?A HVG ma (2026-06-01) közölte, hogy a 4iG menedzsmentje nyilvánosan kijelentette: 'partnerek leszünk a modus vivendiben' az új Magyar Péter-kormánnyal kapcsolatban, ami az első konstruktív signal a politikai váltás óta. A 3,5 milliárd eurós szerződésállomány sorsa a következő 3-4 hónapban dől el — ha az állomány nagyrészt megmarad, a részvény jelenlegi depresszált szintje rendkívüli felértékelődési potenciált rejt; ha elveszik, jelentős veszteség realizálódhat. Ez klasszikus bináris kimenetelű high risk/high reward fogadás. | Magas kockázatú (v6–7.0) v6 · korai rendszer | -32,9% | +12,1% HU.BASKET | -44,9% | — |
| 2026-05-08 | IREN IREN LimitedMiért ajánlotta akkor?A CNBC mai híre szerint az IREN AI-infrastruktúra megállapodást kötött az Nvidiával, ami közvetlen és ritka katalizátor egy kisebb, spekulatív adatközponti szereplőnél. A QQQ +1,83%-os emelkedése és a memória/AI-infrastruktúra ETF-ekbe áramló tőke azt mutatja, hogy a piac most hajlandó megfizetni a 3-4 hónapos AI-kapacitás sztorikat. | Magas kockázatú (v6–7.0) v6 · korai rendszer | -39,9% | +1,3% SPY | -41,1% | — |
| 2026-03-30 | XOM Exxon Mobil CorporationMiért ajánlotta akkor?A mai fő katalizátor a CNBC és a MarketWatch olajpiaci tudósítása: az iráni háború ötödik hete tart, a frontok bővülnek, és a Brent rekordközeli havi ugrás felé tart. Ez közvetlenül javítja az integrált olajcégek rövid távú profitkilátásait és a szektor relatív vonzerejét. Piaci kontextusban a széles részvénypiac erősen esik, miközben a befektetők az energia és a menekülőeszközök felé fordulnak; ilyen napon az Exxon típusú papírok természetes fedezetet adhatnak a growth-kitettség ellen. Azért választom az XOM-ot, mert nagy likviditású, minőségi, és értékeltségben általában józanabb, mint a háborús sztorira túl gyorsan felkapott kisebb energiacégek. | Általános (v6–7.0) v6 · korai rendszer | -19,2% | +17,8% SPY | -37,0% | — |
| 2026-06-04 | ARM Arm Holdings plcMiért ajánlotta akkor?A MarketWatch ma közölte, hogy az Amazon, Microsoft és Google az AI-modellek terjesztési platformjává alakulnak át, ami közvetlen és növekvő ARM-licenszdíj-bevételt generál — ezt a piac még nem árazta be teljesen. A Broadcom gyenge eredménye által okozott mai chip-szektoros eladás (CNBC, 2026-06-04) kontrariánus belépési ablakot nyit egy strukturálisan erős AI-infrastruktúra sztoriba, amelynek következő katalizátora az ARM következő negyedéves eredménye lesz. | Magas kockázatú (v6–7.0) v6 · korai rendszer | -35,1% | +1,9% SPY | -37,0% | — |
| 2026-04-07 | BMW.DE Bayerische Motoren Werke AGMiért ajánlotta akkor?A mai európai választás alapja az ECB friss közlése, miszerint a wage tracker továbbra is azt sugallja, hogy a tárgyalt bérnyomás 2026-ban enyhül; ez kamatérzékeny, ciklikus részvényeknek kedvező üzenet. Ezt a piaci mozgás is támogatja: az EWG ma +0,78%-ot emelkedik, miközben a DAX 23 168 pont körül erős szinten áll, vagyis a német részvénypiac relatív erőt mutat. A BMW-t azért választom, mert európai blue chipként nem tűnik túlértékeltnek, így a kedvezőbb makrokörnyezetből value-jelleggel profitálhat. Ez konzervatívabb megközelítés, mint egy magas szorzón forgó európai technológiai papír megvétele. | Általános (v6–7.0) v6 · korai rendszer | -26,8% | +9,0% EXSA.DE | -35,9% | — |
| 2026-05-14 | COIN Coinbase Global Inc.Miért ajánlotta akkor?A CNBC mai híre szerint a kriptoipar fontos győzelmet aratott, mert a Clarity Act szabályozási törvényjavaslat 15-9 arányban átment a Senate Banking Committee akadályán. Ez csökkentheti a Coinbase-re nehezedő szabályozási diszkontot, miközben a mai risk-on piac kedvez a magas bétájú spekulatív részvényeknek. | Magas kockázatú (v6–7.0) v6 · korai rendszer | -31,4% | +2,7% SPY | -34,1% | — |
| 2026-05-08 | QCOM Qualcomm Inc.Miért ajánlotta akkor?A Yahoo Finance mai híre szerint a Daiwa Outperformra javította a Qualcommot, 225 dolláros célárral, az adatközponti AI-pivot miatt. A QQQ +1,83%-os emelkedése technikai megerősítést ad, hogy a piac ma kifejezetten jutalmazza az AI-hoz kapcsolódó, de nem legszélsőségesebben árazott félvezető sztorikat. | Általános (v6–7.0) v6 · korai rendszer | -32,6% | +1,3% SPY | -33,9% | — |
| 2026-06-10 | ORCL Oracle CorporationMiért ajánlotta akkor?A MarketWatch ma közölte, hogy az Oracle részvénye AI-hype-on szárnyalt, és most jön a kritikus earnings, amely megmutatja, hogy a datacenter build-out valóban termel-e bevételt. Az XLK szektorereje (+2.15%) és a tech szektor relatív felülteljesítése ma igazolja a pozícionálást. | Általános (v6–7.0) v6 · korai rendszer | -27,6% | +5,5% SPY | -33,1% | — |
| Csoport | Mért ajánlás | Verte a benchmarkot | Átlag hozam | Átlag alfa | Medián alfa | Alfa |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Általános (v6–7.0) | 355 | 45% | +3,2% | -2,5% | -1,5% | |
| Magas kockázatú (v6–7.0) | 64 | 47% | +0,3% | -2,5% | -2,7% | |
| Összesen | 419 | 45% | +2,7% | -2,5% | -1,6% |
| Csoport | Mért ajánlás | Verte a benchmarkot | Átlag hozam | Átlag alfa | Medián alfa | Alfa |
|---|---|---|---|---|---|---|
| v6 · korai rendszer | 419 | 45% | +2,7% | -2,5% | -1,6% | |
| Összesen | 419 | 45% | +2,7% | -2,5% | -1,6% |
| Csoport | Mért ajánlás | Verte a benchmarkot | Átlag hozam | Átlag alfa | Medián alfa | Alfa |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Részvény | 284 | 49% | +3,6% | -1,6% | -0,7% | |
| ETF | 135 | 36% | +1,0% | -4,5% | -2,9% | |
| Összesen | 419 | 45% | +2,7% | -2,5% | -1,6% |
| Csoport | Mért ajánlás | Verte a benchmarkot | Átlag hozam | Átlag alfa | Medián alfa | Alfa |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Európai részvény | 91 | 58% | +4,2% | +0,9% | +2,3% | |
| Amerikai részvény | 108 | 40% | +2,3% | -2,3% | -3,7% | |
| Magyar részvény | 85 | 51% | +4,5% | -3,2% | 0,0% | |
| ETF | 135 | 36% | +1,0% | -4,5% | -2,9% | |
| Összesen | 419 | 45% | +2,7% | -2,5% | -1,6% |
| Csoport | Mért ajánlás | Verte a benchmarkot | Átlag hozam | Átlag alfa | Medián alfa | Alfa |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Technológia / félvezető | 93 | 58% | +7,1% | +3,5% | +2,3% | |
| Pénzügy / bank | 105 | 63% | +7,3% | +1,6% | +2,0% | |
| Egészségügy | 32 | 53% | +2,9% | -1,3% | +0,3% | |
| Széles piaci / ország-index kevés adat | 7 | 14% | +1,0% | -2,7% | -2,9% | |
| Közlekedés / logisztika kevés adat | 4 | 25% | +2,0% | -3,3% | -4,7% | |
| Energia / urán | 108 | 35% | +2,2% | -4,9% | -6,4% | |
| Telekom / média kevés adat | 5 | 40% | -3,1% | -6,7% | -8,3% | |
| Kötvény | 10 | 0% | -2,9% | -8,1% | -6,6% | |
| Fogyasztói / autó | 10 | 20% | -6,6% | -8,9% | -13,0% | |
| Nemesfém / nyersanyag | 25 | 12% | -9,0% | -15,3% | -16,3% | |
| Ipar / védelem / robotika | 18 | 22% | -13,5% | -16,8% | -10,1% | |
| Közmű / infrastruktúra kevés adat | 2 | 0% | -25,9% | -27,9% | -27,9% | |
| Összesen | 419 | 45% | +2,7% | -2,5% | -1,6% |
| Csoport | Mért ajánlás | Verte a benchmarkot | Átlag hozam | Átlag alfa | Medián alfa | Alfa |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Normál belépés | 327 | 52% | +4,6% | 0,0% | +0,7% | |
| Erős felfutás után (3 hó +16%, csúcs közelében) | 92 | 20% | -4,0% | -11,3% | -11,3% | |
| Összesen | 419 | 45% | +2,7% | -2,5% | -1,6% |
| Csoport | Mért ajánlás | Verte a benchmarkot | Átlag hozam | Átlag alfa | Medián alfa | Alfa |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Nem volt figyelmeztetés | 325 | 47% | +3,7% | -1,7% | -0,8% | |
| Volt túlértékeltségi figyelmeztetés | 94 | 38% | -0,8% | -5,3% | -5,9% | |
| Összesen | 419 | 45% | +2,7% | -2,5% | -1,6% |
| Csoport | Mért ajánlás | Verte a benchmarkot | Átlag hozam | Átlag alfa | Medián alfa | Alfa |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 45 alatt | 21 | 62% | +7,7% | +5,2% | +7,2% | |
| 45–54 | 184 | 42% | +0,9% | -4,7% | -4,0% | |
| 55–64 | 139 | 43% | +3,7% | -1,6% | -1,1% | |
| 65 felett | 75 | 51% | +4,0% | -0,9% | 0,0% | |
| Összesen | 419 | 45% | +2,7% | -2,5% | -1,6% |
| Csoport | Mért ajánlás | Verte a benchmarkot | Átlag hozam | Átlag alfa | Medián alfa | Alfa |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kockázatvállaló piac (risk-on) | 36 | 58% | +5,5% | +2,4% | +2,1% | |
| Vegyes piac | 355 | 45% | +2,8% | -2,3% | -1,1% | |
| Kockázatkerülő piac (risk-off) | 28 | 21% | -1,4% | -11,2% | -12,9% | |
| Összesen | 419 | 45% | +2,7% | -2,5% | -1,6% |
| Csoport | Mért ajánlás | Verte a benchmarkot | Átlag hozam | Átlag alfa | Medián alfa | Alfa |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Először ajánlva | 93 | 40% | +1,5% | -3,2% | -4,2% | |
| 2–3. alkalommal | 74 | 30% | -0,5% | -6,3% | -6,1% | |
| 4. alkalommal vagy többször | 252 | 51% | +4,1% | -1,1% | +0,5% | |
| Összesen | 419 | 45% | +2,7% | -2,5% | -1,6% |
| Szint-típus | Ajánlás | Átlag stop | Átlag cél | Stop kiütött | Célár teljesült | Lejárt | Még nyitott |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Régi rövid táv (~1 hónap) | 112 | -5,5% | +7,7% | 46% átl. 14.1 nap | 27% átl. 14.9 nap | 28% | 0% |
| Középtáv (~6 hónap) | 117 | -14,3% | +23,2% | 17% átl. 13.4 nap | 0% | 0% | 83% |
| Hosszú táv (1–2 év) | 229 | -17,7% | +33,6% | 9% átl. 30 nap | 4% átl. 32.4 nap | 0% | 87% |
⚠️ A múltbeli eredmény nem garantálja a jövőbelit. Ez egy kísérleti, hobbiból fejlesztett elemző saját visszamérése — nem befektetési tanácsadás.