Az S&P 500 és a Nasdaq-100 a csúcs közelében jár (RSI 60 körül), de a rali szűk: az egyenlő súlyú index 20 napon -0,85%, a Russell 2000 -3,4%, az európai indexek (CAC 40 RSI 33, DAX 43) korrigálnak. A VIX 14,8-nál nyugodt, a high yield nem jelez credit stresszt, viszont a 10 éves amerikai hozam 5,24%-ra emelkedett és a dollárindex 102-n erős, ami nyomás alatt tartja a kamatérzékeny és a kis kapitalizációjú papírokat. A jövő hét kulcseseményei a nagybanki gyorsjelentések, az amerikai CPI és a TSMC okt. 15-i jelentése — ez utóbbi az egész AI-hardver lánc rövid távú irányát megszabhatja. A réz +2,65%-os napi emelkedése és az olaj 60 napos +16%-a az ipari ciklus élénkülését jelzi, miközben a magyar piac a 20 napos -5,6% után egy napos erős visszapattanást mutatott.
TSMC okt. 15-i gyorsjelentés és capex-iránymutatás az AI-félvezető lánc számáraNagybanki (JPMorgan, Goldman) jelentések és amerikai CPI a jövő hétenMagas amerikai hozamok (10Y 5,24%) és erős dollár, szűk piaci szélességMarvell 5 éves kilátás: 10x bevétel- és eredménynövekedési célMNB-alapítványi vizsgálat, forintkörnyezet bizonytalanságaÁzsiai aranypiaci infrastruktúra-építés, töretlen jegybanki aranykereslet
#1 Középtáv — minőségi (~6 hónap)🇺🇸 Amerikai részvény
GOOGL
Alphabet Inc.
NasdaqGS · Communication Services / Internet Content & Information
Az Alphabet a Google kereső- és YouTube-hirdetési üzletág tulajdonosa, bevételének nagy része továbbra is a digitális hirdetésekből származik. A gyorsuló második láb a Google Cloud (AI-infrastruktúra és saját fejlesztésű TPU-chipek), amely a 24%-os árbevétel-növekedés és az 54,8%-os margin fő hajtóereje.
Árfolyamgrafikon — GOOGL
⏳ Adatok betöltése...
Középtáv — 6 hónap · Meggyőződés: 55
A mega-cap AI-nyertesek közül az Alphabet a legolcsóbb (P/E 17,6, fwd P/E 23,1, PEG 1,22), miközben 24%-os árbevétel-növekedést és 54,8%-os margint hoz; az elemzői konszenzus célár 429 USD (+22%), 54 elemző strong buy mellett. A papír nem futott el: 3 hónapon -0,2%, a csúcstól -14%, az SMA50/200 fölött csak 1,6-3,4%-kal áll, így a belépés nem a felfutás tetején történik.
Hajtóerők
Okt. 28-i gyorsjelentés: Google Cloud növekedés és AI-kapacitás-kihasználtság
Saját TPU-chipek externális értékesítése csökkenti az Nvidia-függést és javítja a felhő marginját
Keresési hirdetési bevétel ellenállósága, AI Overviews monetizáció
Szűk piaci rali: a tőke a mérleg-erős mega-capekbe koncentrálódik
Kockázatok
Okt. 28-i gyorsjelentés: ha a capex-iránymutatás tovább nő a felhőbevétel gyorsulása nélkül, a piac büntet
Magas kötvényhozamok (10Y 5,24%) a növekedési multiplikátorokat nyomhatják
Az AI-keresés hosszú távon kannibalizálhatja a hagyományos hirdetési kattintásokat
Belépés / Stop / Cél
Belépés a mostani 351,66 USD közelében, két részletben: fele most, fele az okt. 28-i gyorsjelentés után, ha a Cloud-növekedés 30% fölött marad. Az SMA200 (kb. 340) alatti tartós zárás a tézis első figyelmeztetése.
Belépő ár
351,66 USD
ajánláskori
Stop-loss
309 USD
-12.13%
Célár
425 USD
+20.86%
⚖ Nyereség/veszteség arány: 1,72 : 1
Hosszú táv — 1 év · Meggyőződés: 52
Egy év alatt a Cloud és a TPU-üzletág arányának növekedése az eredményben magasabb multiplikátort indokol; 20%+ EPS-növekedés mellett 26-28-as fwd P/E 460 USD körüli árat ad.
Hajtóerők
Google Cloud marginbővülése és AI-szerződésállomány
Hosszú távon tartás 285 USD-s stop mellett, amely a 2026-os korábbi konszolidációs sáv alja alatt van; 1 évre a 460 USD a cél.
Belépő ár
351,66 USD
ajánláskori
Stop-loss
285 USD
-18.96%
Célár
460 USD
+30.81%
⚖ Nyereség/veszteség arány: 1,63 : 1
Miért épp ez ma — konkrét hírek és adatok alapján
A papír 3 hónapon oldalazott (-0,2%), 14%-kal a csúcs alatt áll, miközben a mega-cap AI-nevek közül a legalacsonyabb a P/E-je 17,6-nál — ez a lemaradás 17 nappal a gyorsjelentés előtt vonzó belépést ad. A szűk piaci szélesség most éppen a mérleg-erős óriásoknak kedvez, és az elemzői célár +22%-ot mutat 54 elemző strong buy konszenzusával.
#2 Középtáv — dinamikus (6-9 hónap)🇺🇸 Amerikai részvény
A Micron memóriachipeket (DRAM, HBM, NAND) gyárt, bevétele az adatközponti, PC- és mobilpiacra szállított memóriából származik. A növekedést az AI-gyorsítókhoz szükséges nagy sávszélességű memória (HBM) hajtja, amely a 63,8%-os margin és a 379%-os árbevétel-növekedés fő forrása.
Árfolyamgrafikon — MU
⏳ Adatok betöltése...
Középtáv — 8 hónap · Meggyőződés: 48
Memória-árazási ciklus csúcsközeli, de még emelkedő szakasza: a HBM-kapacitás kifutott, a DRAM-árak nőnek, és a fwd P/E 5, PEG 0,16, EV/EBITDA 10,4 mellett az elemzői célár 1555 USD (+51%). A 3 hónapos +9,8% nem minősül erős felfutásnak, a papír 18%-kal a csúcs alatt konszolidál, az RSI semleges 50.
Hajtóerők
Dec. 23-i negyedéves jelentés: DRAM/HBM árak és 2027-es kapacitás-szerződések
TSMC okt. 15-i capex-iránymutatása megerősítheti az AI-hardver ciklust
HBM4 rámpa és hosszú távú szállítási szerződések hiperskálázókkal
Fwd P/E 5 — a piac ciklusfordulót áraz, amit az eredmény cáfolhat
Kockázatok
Memóriaciklus-tető: ha a DRAM-árak 2027 elején fordulnak, a multiplikátor nem a csúcseredményre, hanem a visszaesésre áraz
Béta 2,23 és 48%-os volatilitás: 15-20%-os kilengések egy héten belül előfordulhatnak
Dec. 23-i gyorsjelentés kétélű esemény
SK hynix és Samsung kapacitásbővítése árversenyt indíthat
Belépés / Stop / Cél
Belépés 1029 USD körül, az SMA50 (kb. 976) feletti konszolidációból; további vétel 1000 alatti visszateszten a TSMC-jelentés után. A stop 840-nél az SMA50 alatt és a szeptemberi konszolidációs sáv alja alatt van.
Belépő ár
1 029 USD
ajánláskori
Stop-loss
840 USD
-18.37%
Célár
1 33 USD
+29.25%
⚖ Nyereség/veszteség arány: 1,59 : 1
Hosszú táv — 1,3 év · Meggyőződés: 42
Ha a HBM-szerződések 2027-re is kifutott kapacitást mutatnak, az eredmény tartósabb, mint egy klasszikus memóriaciklusban, és a piac 7-8-as fwd P/E-t is megadhat, ami 1500 USD körüli árat jelent.
Hajtóerők
HBM mint többéves, szerződéses üzletág
Adatközponti memóriaigény az AI-következtetés terjedésével
Készpénztermelés és mérlegerő (D/E 3,7)
Kockázatok
Ciklusforduló 2027-ben
AI-capex lassulás a hiperskálázóknál
Geopolitikai export-korlátozások
Belépés / Stop / Cél
Hosszabb tartásnál a stop 755 USD, az SMA200 (kb. 702) felett, de a nyári felfutás alsó harmadában; ez alatt a ciklus-tető tézise igazolódik.
Belépő ár
1 029 USD
ajánláskori
Stop-loss
755 USD
-26.63%
Célár
1 5 USD
+45.77%
⚖ Nyereség/veszteség arány: 1,72 : 1
Miért épp ez ma — konkrét hírek és adatok alapján
A félvezető szektor heti -4,3%-os korrekciója és a Micron 18%-os távolsága a csúcstól olyan belépést ad, ahol a papír nem a felfutás tetején áll (3 hónapon +9,8%, RSI 50). A fwd P/E 5 és a 46 elemző +51%-os célára azt mutatja, hogy a piac ciklusfordulót áraz, miközben a HBM-kapacitás még kifutott — a TSMC okt. 15-i és a saját dec. 23-i jelentése dönt.
🌱 Hosszú táv — növekedés (1-2 év)📊 ETFNukleáris reneszánsz és urán🎯 Cél 2 év alatt: +45%
🌱 Hosszú távú növekedési pozíció: 1-2 éves tartásra szánt, strukturális témára épülő ajánlás. A tézis beéréséhez idő kell, és közben jelentős átmeneti visszaesés is előfordulhat. A tág stop épp ezért van: nem a napi zajra, hanem a tézis megdőlésére szól.
⚠️A legnagyobb tétel, a Cameco 149-es trailing és 48,5-ös forward P/E-n forog -7%-os árbevétel-csökkenés mellett, így a kosár eredményalapon drága és a tézis a jövőbeli szerződéses árakra épül.
NUCL.PA
VanEck Uranium and Nuclear Technologies UCITS ETF A USD Acc
Paris · Energy / Industrials (nukleáris lánc)
Vegyes
41Meggyőződés
Ár az ajánláskor 43,08 EURRSI(14) 42.2Napi kilengés (ATR) 2.56%Volatilitás 33.1%52h csúcstól -29.9%
📐 Javasolt portfólió-arány: 7%
Mi van az alapban?
Az alap legnagyobb tételei a Cameco (14,7%), a Sprott Physical Uranium Trust (7,1%), a NexGen Energy (7%), az Oklo (6%), valamint a Fuji Electric, a Hitachi és a Mitsubishi Heavy Industries (5,6-5,9%) — vagyis uránbányák, fizikai urán és reaktor-berendezésgyártók. Szektorilag 49,7% ipar és 43% energia, tehát a nukleáris lánc egészére ad kitettséget a bányászattól a reaktorépítésig.
Cameco Corp14,7%Sprott Physical Uranium Trust7,1%NexGen Energy Ltd7%Oklo Inc Class A Shares6%Fuji Electric Co Ltd5,9%Hitachi Ltd5,9%Atkinsrealis Group Inc5,6%Mitsubishi Heavy Industries Ltd5,6%IHI Corp5,3%Samsung C&T Corp5,1%
ipar 49,7%energia 43%közmű 6,5%technológia 0,8%
A tételek és a szektormegoszlás a Yahoo Finance friss alapadataiból származnak · alapkezelő: VanEck Asset Management B.V.
Árfolyamgrafikon — NUCL.PA
⏳ Adatok betöltése...
Középtáv — 6 hónap · Meggyőződés: 40
Fél év alatt a kosár a -30%-os csúcstávolságból az SMA200 (kb. 49,8 EUR) fölé térhet vissza, ha a Cameco okt. 30-i jelentése a hosszú távú uránszerződés-árakat és a Westinghouse-megrendeléseket megerősíti. A tézis félúton akkor bukik meg, ha az urán spot és a szerződéses árak egyszerre fordulnak le.
Hajtóerők
Cameco okt. 30-i gyorsjelentés és szerződéskötési adatok
Japán reaktor-újraindítások (Hitachi, MHI, IHI kitettség)
Hiperskálázó-nukleáris áramvásárlási szerződések
Kockázatok
Cameco gyorsjelentés 19 napon belül: 14,7%-os súly, egy rossz szám az egész kosarat üti
Uránspot ár további csökkenése
Tematikus ETF-ek 6 hónapos saját visszamérése gyenge (0% verte a benchmarkot)
Belépés / Stop / Cél
Belépés 43 EUR körül, az 52 hetes alj (kb. 40,85) fölötti konszolidációban; a stop 37,9 az alj alatt 7%-kal, hogy a napi zaj ne üssön ki.
Belépő ár
43,08 EUR
ajánláskori
Stop-loss
37,9 EUR
-12.03%
Célár
51,5 EUR
+19.53%
⚖ Nyereség/veszteség arány: 1,62 : 1
Hosszú táv — 2 év · Meggyőződés: 42
Az urán hosszú távú szerződéses ára 2008 óta nem látott szinten van, a reaktor-élettartam-hosszabbítások, az SMR-programok és az adatközponti áramigény több évre rögzítik a keresletet, miközben az új bányakapacitás lassan jön. A kosár 30%-kal a 2025-26-os csúcsa alatt áll; a korábbi csúcs (kb. 61,4 EUR) visszatérése +42%, az afölötti 62,5 EUR-s cél +45% — a várt 50%-ot az adatok csak szűken támasztják alá, ezért a confidence alacsonyabb.
Hajtóerők
Többéves urán-ellátási hiány és strukturálisan magas szerződéses ár
Állami nukleáris programok (USA, Japán, Franciaország, Közel-Kelet) és reaktor-berendezés megrendelések a japán nehézipari cégeknél
SMR-fejlesztők (Oklo) engedélyezési mérföldkövei
Hiperskálázók hosszú távú nukleáris áramvásárlásai
SMR-projektek csúszása, engedélyezési kudarcok — az Oklo veszteséges, a tézis nem eredményre épül
Cameco eredménycsökkenése (EPS -92%) elhúzódik
Kamatkörnyezet: 5% feletti hozamok a hosszú megtérülésű nukleáris beruházásokat drágítják
Nukleáris baleset vagy politikai fordulat (pl. német/tajvani példa) a szektor újraárazását hozná
Belépés / Stop / Cél
Két részletben: fele most 43 EUR körül, fele a Cameco okt. 30-i jelentése után, ha a kosár az 52 hetes alj (40,85) felett marad. A 34,5 EUR-s stop 8×ATR, 15%-kal az éves alj alatt — ez alatt a nukleáris ciklus tézise megdőlt.
Belépő ár
43,08 EUR
ajánláskori
Stop-loss
34,5 EUR
-19.92%
Célár
62,5 EUR
+45.07%
⚖ Nyereség/veszteség arány: 2,26 : 1
Miért épp ez ma — konkrét hírek és adatok alapján
A kosár 30%-kal a csúcsa alatt és 5%-kal az éves alja fölött áll (RSI 42), vagyis nem felfutás után, hanem egy 6 hónapos -19%-os korrekció alján lehet belépni, miközben a hosszú távú uránszerződéses ár és az állami nukleáris programok változatlanok. A Cameco okt. 30-i jelentése és a japán reaktor-újraindítások adják a következő hónapok konkrét katalizátorait; a célár szűken a korábbi csúcs fölött van, ezért ez őszintén közepes meggyőződésű, de diverzifikált, nem AI-függő hosszú távú ötlet.
Teljesítménymérés — minden ajánlás
#
Ticker
Belépő ár
1 hó
3 hó
6 hó
1 év
2 év
6 hó alfa
#1
GOOGL
351,66 USD
—
—
—
—
—
—
#2
MU
1 029 USD
—
—
—
—
—
—
🌱
NUCL.PA
43,08 EUR
—
—
—
—
—
—
Alfa = az ajánlás hozama mínusz a saját devizájában mért benchmark hozama azonos időszakon
(USD → SPY, EUR → Stoxx Europe 600, GBP → FTSE 100, HUF → BÉT-kosár), így nincs deviza-keveredés.
A középtávú ajánlásokat a 6 hónapos, a 🌱 hosszú távú növekedésit az 1 és 2 éves
oszlop értékeli érdemben — a rövidebb távokon a nagy ingadozás normális.