← Vissza | 2026-09-28
Piaci összefoglaló — 2026-09-28
Kettős kép: a nagy tech (QQQ +3,2% 5 nap, SMH +5,9%) viszi az indexeket, miközben a szélesség szűk (RSP−SPY 20n −4,7%), a Russell 2000 RSI 35, a közművek túladottak, a HYG 20 napon −2,5% (hitelpiaci stressz). A 10 éves US hozam 5,18%-on van, a piac további Fed-emeléseket áraz, az olaj 94 dollár (60 nap +37%), a dollár erősödik, a forint gyengül (USDHUF 322, EURHUF 367). A VIX 14,9 – az önelégültség és a kötvénypiaci feszültség együtt óvatosságra int; a mai adatokból egyik jelöltnél sem áll össze tiszta, magas konfidenciájú 20%-os edge, ezért visszafogott méretekkel és széles stopokkal dolgozunk.
Fed-kamatemelési ciklus és pénzügyi válság előtti szintű állampapírhozamok Olajár 94 dollár, OPEC-ülés a héten – energiaszektor cash flow-ja Micron gyorsjelentés szerdán: kitart-e az AI-memória boom Chipgyártók nyomás alatt az OpenAI-kapacitásszünet hírei miatt Hitelpiaci stressz: HYG és LQD eladási nyomás Forintgyengülés (USDHUF 322, EURHUF 367) – exportőr magyar papírok Magyar politikai zaj: vagyonadó, MNB-ügyek
#1 Középtáv — minőségi (~6 hónap)🇭🇺 Magyar részvény
⚠ Gyenge setup
⚠️Az elemzői konszenzus célára 4961 HUF, azaz 3,7%-kal a mai ár alatt van, és a papír 12 hónap alatt +95%-ot ment – bár a multiplikátorok (P/E 9,9, fwd P/E 9, EV/EBITDA 3,6, P/B 0,81) továbbra is olcsók, az elemzői célárak lemaradása a felértékelődési tér egyik korlátja.
MOL.BD
MOL Magyar Olaj- és Gázipari Nyrt.
Budapest · Energy / Oil & Gas Refining & Marketing
Vegyes
50Meggyőződés
Ár az ajánláskor 5 15 HUFRSI(14) 54.6Napi kilengés (ATR) 2.37%Volatilitás 29.2%P/E 9.9előretekintő P/E 9Osztalékhozam 3.7%Béta 0.0952h csúcstól -5.7%Elemzői célár 4 961 HUF (-3.7%)Gyorsjelentés 2026-11-06 (39 nap)
📐 Javasolt portfólió-arány: 10%
Mivel foglalkozik a cég?
A MOL integrált közép-európai olaj- és gázipari csoport: finomítás és petrolkémia (Százhalombatta, Pozsony), kutatás-termelés, valamint egy ~2000 kutas regionális kiskereskedelmi hálózat adja a bevételét. Az eredmény oroszlánrésze a finomítói marzsból és az upstream olaj/gáz árbevételből származik, így a 94 dolláros olaj és a magas crack spreadek közvetlenül a cash flow-ban jelennek meg.
Árfolyamgrafikon — MOL.BD
⏳ Adatok betöltése...
Középtáv — 6 hónap · Meggyőződés: 50
A MOL 3,6-os EV/EBITDA-n és 0,81-es P/B-n forog, miközben az olaj 60 napja +37%-ot emelkedett és a finomítói környezet erős; a november 6-i Q3 gyorsjelentés a rekord marzsokat mutathatja meg, ami a 9-es forward P/E-t 10,5-11-re húzhatja fel. A gyenge forint (EURHUF 367) tovább javítja a döntően dollár/euró bázisú eredményt forintban kifejezve.
Hajtóerők
  • Q3 gyorsjelentés 2026-11-06: magas finomítói és upstream eredmény
  • WTI 94 USD, OPEC-ülés a héten – ártámasz
  • 3,7%-os osztalékhozam és erős szabad cash flow, alacsony D/E (24)
  • Forintgyengülés (USDHUF +4,55% 60 nap) forintos EPS-t emel
  • Értékeltségi diszkont: EV/EBITDA 3,6 a szektor 4,5-5-ös sávjához képest
Kockázatok
  • Az olajár visszaesése, ha a Fed-szigor recessziós félelmet vált ki
  • Vagyonadó és egyéb hazai fiskális beavatkozás (különadó) kockázata
  • Az elemzői célár a mai ár alatt van – lefelé irányuló revíziók nélkül is korlátozott az intézményi vevőerő
  • 3 hónapon belüli +40% után profitrealizálás; 52 hetes csúcstól csak −5,7%
  • Gyorsjelentés 39 nap múlva: a marzsok csökkenése esetén gap lefelé
Belépés / Stop / Cél
Belépés a mai 5150 HUF körül, a mai −1,9%-os visszaesés utáni SMA50 (≈4855) fölötti zónában; lehetőség szerint két részletben: fele most, fele a 4900-5000 sávban, ha az olaj korrekciója lehúzza. A november 6-i gyorsjelentés előtt a pozíció már épüljön fel.
Belépő ár
5 15 HUF
ajánláskori
Stop-loss
4 52 HUF
-12.23%
Célár
6 18 HUF
+20.00%
⚖ Nyereség/veszteség arány: 1,63 : 1
Hosszú táv — 1 év · Meggyőződés: 50
Egy év alatt a tartósan magas olajár, a petrolkémiai kapacitásbővítések beérése és a magas osztalék mellett a papír 11-12-es P/E-re árazódhat át, ami a forintgyengülési trenddel együtt 6700 HUF körüli szintet tesz reálissá.
Hajtóerők
  • Osztalék + visszavásárlás: évi ~4-5% közvetlen hozam
  • Regionális energiaellátás-biztonsági szerep, importfüggő térség
  • Alacsony eladósodottság, beruházási ciklus finanszírozható belső forrásból
Kockázatok
  • Olajár tartós visszaesése 70 USD alá
  • Magyar különadó-emelés vagy energiaárszabályozás
  • Orosz kőolaj-ellátás körüli szankciós fordulat
Belépés / Stop / Cél
Hosszú távon a 4800-5200 sáv építhető, minden 5%-os visszaesésnél pótvásárlás, amíg az SMA200 (≈4010) fölött marad az árfolyam.
Belépő ár
5 15 HUF
ajánláskori
Stop-loss
3 95 HUF
-23.30%
Célár
6 7 HUF
+30.10%
⚖ Nyereség/veszteség arány: 1,29 : 1
Miért épp ez ma — konkrét hírek és adatok alapján
Az olaj ma +2%-ot emelkedett 94 dollárra és a héten OPEC-ülés jön, miközben a MOL a mai −1,9% után az SMA50 fölé, 5150-re korrigált vissza – ez a 3,6-os EV/EBITDA-n olcsó papírba a 3 hónapos +40% után az első értelmes visszahúzódás. A forint mai gyengülése (USDHUF +0,35%, EURHUF +0,39%) közvetlenül a forintos eredményt hizlalja, a Q3 gyorsjelentés (nov. 6.) pedig a rekord marzsokat teszi láthatóvá.
#2 Középtáv — dinamikus (6-9 hónap)🇺🇸 Amerikai részvény
⚠️A P/B 12,1 és az EV/EBITDA 17,6 mellett a papír 64%-kal az SMA200 fölött van, 12 hónapon +588%; a 6,8-as forward P/E csak akkor igaz, ha a memóriaár-ciklus 2027-ig kitart – ciklusfordulónál a memóriagyártók P/E-je jellemzően tömörül és az árfolyam feleződhet.
MU
Micron Technology, Inc.
NasdaqGS · Technology / Semiconductors
Vegyes
48Meggyőződés
Ár az ajánláskor 1 082 USDRSI(14) 63.2Napi kilengés (ATR) 4.43%Volatilitás 50.2%P/E 24.4előretekintő P/E 6.8Osztalékhozam 0.05%Béta 2.2252h csúcstól -13.8%Elemzői célár 1 516 USD (+40.0%)Gyorsjelentés 2026-09-30 (2 nap)
📐 Javasolt portfólió-arány: 5%
Mivel foglalkozik a cég?
A Micron az egyetlen amerikai nagy memóriagyártó: DRAM (a bevétel ~70%-a) és NAND chipeket gyárt, amelyeket adatközpontok, PC-k, okostelefonok és autók vesznek meg. A növekedést jelenleg az AI-gyorsítókhoz szükséges HBM (nagy sávszélességű memória) és a szerver-DRAM hajtja, ahol a kapacitás 2026-ra jórészt előre le van kötve, ezért 55,9%-os nettó margint termel.
Árfolyamgrafikon — MU
⏳ Adatok betöltése...
Középtáv — 7 hónap · Meggyőződés: 48
A HBM- és szerver-DRAM-hiány miatt a Micron árazási ereje két negyedéven át kitarthat; a PEG 0,16 és a 46 elemző 1516 dolláros átlagos célára (+40%) mellett a szerdai gyorsjelentés (szept. 30.) és a decemberi kitekintés a 1255 dolláros 52 hetes csúcs feletti 1400-as szintet nyithatja meg. A 20 napos vol (50%) és a béta 2,2 miatt ez a portfólió dinamikus lába, kis súllyal.
Hajtóerők
  • Gyorsjelentés 2026-09-30: HBM-részesedés, DRAM-árak, FY27 capex-kitekintés
  • AI-adatközponti memóriaigény, előre eladott 2026-os HBM-kapacitás
  • Elemzői konszenzus strong_buy, célár 1515 USD
  • SMH szektor 5 napon +5,9%, tech-vezette rali
  • Rekord 55,9%-os margin, alacsony D/E (6,3)
Kockázatok
  • 2 nap múlva gyorsjelentés: egy óvatos guidance 15-20%-os gapet okozhat
  • 'OpenAI pause' hírek: hyperscaler capex-lassulás jelei a chipgyártókra
  • Memóriaár-ciklus fordulója (kínai és koreai kapacitásbővítés)
  • Piaci szélesség szűk, hozamemelkedés a magas multiplikátorú tech ellen
  • A 12 hónapos +588% után az intézményi profitrealizálás bármikor jöhet
Belépés / Stop / Cél
NE egyszerre: a pozíció felét legfeljebb a mai 1082 körül, a másik felét a szerdai gyorsjelentés UTÁN, ha a papír az SMA50 (≈942) fölött marad és a guidance megerősíti a HBM-árazást. Gap lefelé esetén csak 900-950 között, stabilizálódás után érdemes belépni; a stop az SMA50 alá kerül, hogy egy jelentés utáni kilengés ne üsse ki.
Belépő ár
1 082 USD
ajánláskori
Stop-loss
895 USD
-17.30%
Célár
1 4 USD
+29.36%
⚖ Nyereség/veszteség arány: 1,70 : 1
Hosszú táv — 1,3 év · Meggyőződés: 45
Ha az AI-memóriaciklus 2027 közepéig kitart, a 6,8-as forward P/E még 10-es szorzón is 1600 dollár fölötti árat indokol; a HBM4 rámpa és a szerver-DRAM hiány strukturálisan magasabb marginszintet rögzíthet a korábbi ciklusoknál.
Hajtóerők
  • HBM4 generációváltás, hosszú távú hyperscaler-szerződések
  • Memória-oligopólium (3 szereplő) árazási fegyelme
  • Amerikai gyártóbázis-bővítés állami támogatással
Kockázatok
  • Klasszikus memória-ciklusforduló: túlkínálat 2027-re
  • AI-capex lassulás vagy az open-weight modellek költségcsökkentése
  • Kínai DRAM-kapacitás betörése
Belépés / Stop / Cél
Hosszabb távon csak lépcsőzetesen, a gyorsjelentés utáni irány ismeretében; az SMA200 (≈661) áttörése a ciklus fordulóját jelezné, a stop ezért annak közelébe kerül.
Belépő ár
1 082 USD
ajánláskori
Stop-loss
790 USD
-27.01%
Célár
1 6 USD
+47.84%
⚖ Nyereség/veszteség arány: 1,77 : 1
Miért épp ez ma — konkrét hírek és adatok alapján
Szerdán jön a Micron gyorsjelentése – ez a hét egyetlen olyan konkrét katalizátora, amely két negyedévre előre megmutathatja a HBM-árazás és a marzsok irányát, miközben a félvezető szektor (SMH +5,9% 5 nap) ismét vezet. A papír 13,8%-kal van a csúcs alatt, RSI 63 – nem túlvett, de az 'OpenAI pause' hírzaj miatt megosztott belépés indokolt, nem teljes pozíció a jelentés előtt.
🌱 Hosszú táv — növekedés (1-2 év)📊 ETFNukleáris reneszánsz és urán🎯 Cél 1,5 év alatt: +50%
🌱 Hosszú távú növekedési pozíció: 1-2 éves tartásra szánt, strukturális témára épülő ajánlás. A tézis beéréséhez idő kell, és közben jelentős átmeneti visszaesés is előfordulhat. A tág stop épp ezért van: nem a napi zajra, hanem a tézis megdőlésére szól.
NUCL.PA
VanEck Uranium and Nuclear Technologies UCITS ETF (USD Acc)
Euronext Paris · Energy / Nuclear & Uranium
Vegyes
46Meggyőződés
Ár az ajánláskor 44,16 EURRSI(14) 42Napi kilengés (ATR) 2.49%Volatilitás 33%52h csúcstól -28.1%
📐 Javasolt portfólió-arány: 7%
Mi van az alapban?
Az alap legnagyobb tételei a Cameco (14,7%), a NexGen Energy (7,4%), a Sprott Physical Uranium Trust (7,4%) és az Oklo (6,2%), mellettük a Hitachi (5,4%), az IHI (5,2%), a Mitsubishi Heavy Industries (5,2%), az Atkinsréalis (5%), a Fuji Electric (5%) és a Samsung C&T (4,9%) – vagyis uránbányák, fizikai urán és reaktorépítő/mérnöki cégek együtt. Szektorilag 48,5% energia, 43,9% ipar és 6,7% közmű, tehát a teljes nukleáris ellátási láncra ad kitettséget, az üzemanyagtól a reaktorgyártásig.
Cameco Corp 14,7%NexGen Energy Ltd 7,4%Sprott Physical Uranium Trust 7,4%Oklo Inc Class A Shares 6,2%Hitachi Ltd 5,4%IHI Corp 5,2%Mitsubishi Heavy Industries Ltd 5,2%Atkinsrealis Group Inc 5%Fuji Electric Co Ltd 5%Samsung C&T Corp 4,9%
energia 48,5%ipar 43,9%közmű 6,7%technológia 0,9%
A tételek és a szektormegoszlás a Yahoo Finance friss alapadataiból származnak · alapkezelő: VanEck Asset Management B.V.
Árfolyamgrafikon — NUCL.PA
⏳ Adatok betöltése...
Középtáv — 6 hónap · Meggyőződés: 46
A 6 hónapos szakaszban a cél a 28%-os csúcstól mért visszaesés első felének ledolgozása: az SMA200 (≈49,96 EUR) visszahódítása és a 53 EUR-s szint, amit a hyperscaler-PPA bejelentések és az OPEC/olajár-sokk miatti energiabiztonsági fókusz hajthat. Ha az alap az 52 hetes alja (≈40,85) alá esik, a rövid távú tézis megdőlt és várni kell.
Hajtóerők
  • Adatközponti áramvásárlási szerződések (több mint 9 GW nukleáris kapacitás 2026-ban)
  • Uránár-erősödés a hosszú távú szerződéskötési ciklusban
  • Japán reaktor-újraindítások (Hitachi, MHI, IHI kitettség)
  • Olaj 94 USD – energiabiztonsági rotáció az alternatív alaperőművek felé
  • Technikai bázisépítés: RSI 42, 52 hetes aljtól csak +8%
Kockázatok
  • Magas hozamkörnyezet (10Y 5,18%) bünteti a hosszú megtérülésű infrastruktúra-projekteket
  • Oklo és más SMR-fejlesztők spekulatív árazása, egy késés az egész kosárra hat
  • Uránár átmeneti gyengülése, fizikai Sprott-trust diszkont
  • EUR/USD elmozdulás: az alap USD-eszközöket tart, euróban jegyzik
  • Trendkövető szempontból még lefelé mutat (SMA50 és SMA200 alatt)
Belépés / Stop / Cél
Első harmad a mai 44,16 körül, második harmad 41-42 EUR-nál (52 hetes alj fölött), a harmadik csak az SMA50 (≈45,85) visszahódítása után; a stop az 52 hetes alj alá, 5×ATR távolságra kerül, hogy a bázisépítés zaja ne üsse ki.
Belépő ár
44,16 EUR
ajánláskori
Stop-loss
38,6 EUR
-12.59%
Célár
53 EUR
+20.02%
⚖ Nyereség/veszteség arány: 1,59 : 1
Hosszú táv — 1,5 év · Meggyőződés: 45
1,5 éves távon a strukturális hajtóerő nem a mai hír, hanem a kapacitáshiány: a világ reaktorflottája bővül (Kína, India, Japán újraindítások, nyugati élettartam-hosszabbítás), az uránbányászati kínálat évek óta a fogyasztás alatt van, és a szabályozók (EU taxonómia, USA engedélyezés-gyorsítás) kényszerpályára tették a beruházásokat. A 61 EUR körüli korábbi csúcs visszahódítása és túlszárnyalása 66 EUR-nál (+50%) az uránár és a reaktor-megrendelések együttes fordulatát feltételezi.
Hajtóerők
  • Többéves uránkínálati deficit, közműves hosszú távú szerződések újratárgyalása
  • Hyperscaler és állami finanszírozású új reaktor- és SMR-projektek
  • Engedélyezési gyorsítás USA-ban és EU-ban, taxonómiai besorolás
  • Japán és dél-koreai reaktorexport-ciklus (MHI, Hitachi, Samsung C&T)
Kockázatok
  • Nukleáris baleset vagy súlyos SMR-projektkudarc, ami az egész szektort újraárazza
  • Tartósan magas kamatok miatt elhalasztott erőműprojektek
  • Kazah/orosz uránkínálat bővülése és szankciós fordulat
  • AI-capex lassulás: ha a hyperscalerek visszavesznek, a PPA-narratíva gyengül
Belépés / Stop / Cél
Az 1-2 éves pozíciót 3-4 részletben, a 40-46 EUR sávban érdemes felépíteni, a 7×ATR-es stop a bázis alá kerül; a tézis akkor dől meg, ha az uránár és az alap együtt új mélypontot üt a jelenlegi bázis alatt.
Belépő ár
44,16 EUR
ajánláskori
Stop-loss
34,9 EUR
-20.97%
Célár
66,2 EUR
+49.91%
⚖ Nyereség/veszteség arány: 2,38 : 1
Miért épp ez ma — konkrét hírek és adatok alapján
Az alap 28%-kal van a csúcs alatt, RSI 42, és a 60 napos −9% után az 52 hetes aljtól már csak 8%-ra épít bázist – ez a strukturális témára ritka, diszkontált belépési pont a csúcson lévő robotikai és félvezető ETF-ekhez képest. A 94 dolláros olaj és az energiabiztonsági fókusz, valamint a folytatódó hyperscaler-nukleáris szerződések adják a következő katalizátor-sorozatot, miközben a magas kamatok miatt a belépést lépcsőzni kell, nem egyszerre.
Teljesítménymérés — minden ajánlás
#TickerBelépő ár1 hó3 hó6 hó1 év2 év6 hó alfa
#1 MOL.BD 5 15 HUF — — — — — —
#2 MU 1 082 USD — — — — — —
🌱 NUCL.PA 44,16 EUR — — — — — —
Alfa = az ajánlás hozama mínusz a saját devizájában mért benchmark hozama azonos időszakon (USD → SPY, EUR → Stoxx Europe 600, GBP → FTSE 100, HUF → BÉT-kosár), így nincs deviza-keveredés. A középtávú ajánlásokat a 6 hónapos, a 🌱 hosszú távú növekedésit az 1 és 2 éves oszlop értékeli érdemben — a rövidebb távokon a nagy ingadozás normális.