A piac a hét eleji esés után pénteken visszapattant (SPY +0,85%, DAX +0,82%), de a kép törékeny: a Fed kamatemelésének valószínűsége 90%-ra ugrott a magbérinfláció miatt, a 10 éves US hozam 4,98%-on túlvett, az olaj 100 dollár felett, a piaci szélesség szűk (RSP−SPY 20n −1,78%), a Russell 2000 és az ipari szektor (XLI 20n −7,2%) gyenge. A hitelpiacok (HYG, LQD) túleladottak, de érdemi stressz nincs, a VIX 15,8-on normál. Szektorszinten az energia az egyetlen tiszta vezető (XLE 60n +17,7%), az AI-hardver (Oracle-jelentés, Dell/HPE) pedig izolált erőt mutat. A kamatemelési ciklus indulása előtt nincs erős, széles előny — kis pozíciók, szélesebb stopok, alacsony confidence indokolt.
Fed kamatemelési valószínűség 90%-ra ugrott a magbérinfláció után; több emelés is jöhet100 dollár feletti WTI olajár, energia szektor vezet, MOL rali folytatódik a BÉT-enUS hozamok túlvett tartományban (10Y 4,98%), kötvények és high yield nyomás alattOracle-gyorsjelentés megerősítette az AI-beruházási hullámot — Dell (+12%) és HPE a nap nyerőiSzűk piaci szélesség, kis kapitalizáció és ipari szektor gyengeVolkswagen −22% idén, fordulat-vita az európai autószektorban
#1 Középtáv — minőségi (~6 hónap)🇭🇺 Magyar részvény
⚠ Gyenge setup
⚠️Az elemzői konszenzus célár (4842 HUF) 6,5%-kal a mai ár ALATT van, a papír 33,5%-kal az SMA200 fölött, RSI 67 — a multiplikátorok (EV/EBITDA 3,7, P/B 0,84) olcsók, de technikailag kifeszített.
MOL.BD
MOL Magyar Olaj- és Gázipari Nyrt.
Budapest (BÉT) · Energia / Olajfinomítás és -kereskedelem
A MOL integrált közép-európai olaj- és gázipari csoport, amely kutatás-termelésből, finomításból, petrolkémiából és a régiós töltőállomás-hálózat kiskereskedelméből él. Bevételének gerincét a Downstream (finomítás és kereskedelem) adja, az eredményt pedig az Upstream termelés és a finomítói marzsok hajtják — vagyis a 100 dolláros olaj és a tág crack spread egyszerre két lábon segíti.
Árfolyamgrafikon — MOL.BD
⏳ Adatok betöltése...
Középtáv — 6 hónap · Meggyőződés: 48
A 100 dollár feletti olajár és a tág finomítói marzsok a Q3 (nov. 6.) és Q4 jelentésekben rekordközeli EBITDA-t hoznak; az EV/EBITDA 3,7-es szint ehhez képest alacsony, a mérleg gyenge eladósodottsága (D/E 24) pedig osztalékemelést és visszavásárlást tesz lehetővé. A reális 6 hónapos cél az EV/EBITDA 4,3-4,4-re történő felzárkózása, ami 6200 HUF körüli árat indokol — ez épp a 20%-os küszöb alatt marad, ezt őszintén jelezzük.
Hajtóerők
WTI 100 USD felett, 60 napon +31,6% — az Upstream szegmens készpénztermelése ugrik
Tág finomítói marzsok az európai kapacitásszűkülés és az orosz termékembargó miatt
Q3 gyorsjelentés nov. 6. — 32%-os árbevétel-növekedés mellett konszenzus feletti eredmény esélye
Alacsony értékeltség: fwd P/E 9,5, P/B 0,84, 4,1% osztalékhozam — még a 78%-os éves rali után is
A magyar piac relatív erős (HU proxy 60n +8,4%), a MOL a BÉT vezető sztorija
Kockázatok
Az olajár túlvett (RSI 71,5) — egy 15-20%-os korrekció a papírt is gyorsan 4600 alá viheti
Elemzői célár a mai ár alatt: a konszenzus még nem árazta be a rali fundamentumát — vagy igaza van
Ársapka, extraprofitadó vagy más állami beavatkozás a magas üzemanyagárak miatt
Q3 gyorsjelentés (55 nap) — a magas várakozások miatt a 'beat' is lehet 'sell the news'
Technikailag 33% az SMA200 felett — a visszahúzás akár 4500-ig egészséges lenne, de a stopot érintené
Belépés / Stop / Cél
Ne egyben, hanem két részletben lépj be: felét most (5180 körül), a másik felét egy 4900-5000 HUF-os visszahúzáson vagy az SMA50 (~4560) közeli tesztjén. A gyorsjelentés előtt (nov. 6.) ne emelj pozíciót; a stopot az SMA50 alá, 4490-re tedd — ez 6×ATR és a rali trendjének megtörését jelenti.
Belépő ár
5 18 HUF
ajánláskori
Stop-loss
4 49 HUF
-13.32%
Célár
6 2 HUF
+19.69%
⚖ Nyereség/veszteség arány: 1,48 : 1
Hosszú táv — 1 év · Meggyőződés: 45
Egy évre nézve a MOL a regionális energia-ellátásbiztonság nyertese: a magas árkörnyezetben évi 4-5%-os osztalék mellett az eredmény újrabefektetése (petrolkémia, kiskereskedelem, tárolók) tovább emeli az eszközértéket. Ha az olaj 85-100 USD sávban marad, az EV/EBITDA 4,5-5-ös szint 6800 HUF-ot indokolna.
Hajtóerők
Tartósan magas olaj- és gázár az ellátási kockázatok miatt
Osztalékemelés és részvény-visszavásárlás az erős készpénztermelésből
Régiós kiskereskedelmi és petrolkémiai bővítés — nem-olajár-függő eredményláb
Alacsony induló értékeltség (P/B 0,84) — recesszió esetén is korlátozott lefelé kockázat
Kockázatok
Globális recesszió a kamatemelések miatt → olaj 70 USD alá esik
Politikai kockázat: ársapka, különadó, tulajdonosi beavatkozás
Energiaátmenet gyorsulása csökkenti a finomítói kereslet hosszú távú növekedését
Belépés / Stop / Cél
A hosszabb tartáshoz a stopot az SMA200 (~3880) feletti, de a nyári konszolidációs sáv alatti 4150-re tedd — innen már a rali teljes fundamentuma kérdőjeleződne meg. Ha az olaj 80 USD alá esik, csökkentsd a pozíciót stop nélkül is.
Belépő ár
5 18 HUF
ajánláskori
Stop-loss
4 15 HUF
-19.88%
Célár
6 8 HUF
+31.27%
⚖ Nyereség/veszteség arány: 1,57 : 1
Miért épp ez ma — konkrét hírek és adatok alapján
A MOL a mai +3,5%-os emelkedéssel a 52 hetes csúcs közelébe került, miközben az elemzői célárak még a rali előtti olajárra épülnek — ez a rés a következő két gyorsjelentés során záródhat felfelé, ha a 100 dolláros olaj és a tág finomítói marzs tartós marad. Az EV/EBITDA 3,7 és a P/B 0,84 a szektorban is olcsó, ami a kamatemelési környezetben fontos lefelé irányuló védelem. Ugyanakkor a technikai kifeszítettség (RSI 67, SMA200 +33%) miatt részletekben érdemes belépni, és a cél őszintén a 20%-os küszöb alatt marad.
#2 Középtáv — dinamikus (6-9 hónap)🇺🇸 Amerikai részvény
⚠️A P/B 10,9 és az EV/EBITDA 15,9 egy ciklikus memóriagyártónál csúcsértékeltség, a 12 hónapos +520% pedig a ciklus tetejének árazását jelzi — a fwd P/E 6,2 csak akkor olcsó, ha a memóriaárak nem fordulnak le 2027-ben.
A Micron a világ három legnagyobb memóriagyártójának egyike, DRAM-ot, NAND flash-t és az AI-gyorsítókhoz nélkülözhetetlen HBM (nagy sávszélességű memória) chipeket gyárt. Bevétele a memóriaárak ciklusától és az adatközponti keresletből származik — az AI-szerverek HBM-igénye jelenleg a legnagyobb marzsú és leggyorsabban növekvő szegmens (árbevétel +346%, nettó margin 55,9%).
Árfolyamgrafikon — MU
⏳ Adatok betöltése...
Középtáv — 7 hónap · Meggyőződés: 50
Az Oracle csütörtöki gyorsjelentése megerősítette, hogy az AI-adatközponti beruházás nem lassul, a Dell 16,4 mrd USD-s negyedéves AI-szerver bevétele pedig közvetlenül HBM- és DRAM-igénnyé alakul. A Micron a szeptember 30-i jelentésben és a következő két negyedévben a memóriaár-ciklus emelkedő szakaszában marzsbővülést mutathat; a 45 elemző 1513 USD-s konszenzus célárához képest a mai 975 USD 55% diszkont, a reális 6-9 hónapos cél 1250 USD (+28%).
Hajtóerők
Oracle és Dell/HPE eredmények: az AI-szerver megrendelési hullám tart, HBM-kereslet meghaladja a kínálatot
DRAM/NAND kontraktárak emelkedése — a memóriaár-ciklus még nem érte el a csúcsot
Fwd P/E 6,2 és PEG 0,14 — a konszenzus 1513 USD célár +55%
Félvezető szektor (SMH) 60 napon −7,7%, 5 napon +2,9%: a korrekció utáni fordulat jelei
Szeptember 30-i gyorsjelentés: várhatóan konszenzus feletti guidance a HBM4 felfutásával
Kockázatok
Gyorsjelentés 18 napon belül — 54% éves volatilitással egy csalódás 15-20%-os napi esést hozhat, ami a stopot érinti
Fed kamatemelés és emelkedő hozamok a magas bétájú (2,22) tech papírokat sújtják legjobban
Memóriaár-ciklus tetőzése: ha a DRAM kontraktárak 2027-re fordulnak, a fwd P/E 6,2 illúzió
52 hetes csúcstól −22%: a nagybefektetők egy része már profitot realizált
Kína/Tajvan geopolitika és exportkorlátozások
Belépés / Stop / Cél
A gyorsjelentés kétélű: a pozíció felét most (975 körül) nyisd, a másik felét csak a jelentés UTÁN, a reakció alapján — akár magasabb áron is, ha a guidance megerősíti a ciklust. Stop 820 USD-en, az SMA50 (~928) alatt, 3×ATR — ennek átszakadása a memóriaciklus-tézis technikai megdőlését jelentené.
Belépő ár
975,26 USD
ajánláskori
Stop-loss
820 USD
-15.92%
Célár
1 25 USD
+28.17%
⚖ Nyereség/veszteség arány: 1,77 : 1
Hosszú táv — 1,2 év · Meggyőződés: 45
1-1,5 éves horizonton a HBM az AI-infrastruktúra szűk keresztmetszete: a Micron kapacitásbővítése és a HBM4 generáció felfutása a memóriaárak stabilizálódása mellett is fenntartja a 50% feletti marzsot. Az elemzői konszenzus (1513 USD) elérése +54%, ami a memóriaciklus meghosszabbodását feltételezi.
Hajtóerők
HBM4 felfutás, hosszú távú szerződések a hyperscalerekkel
Adatközponti DRAM-kereslet strukturális növekedése az AI-inferencia miatt
Kapacitásbővítés (Idaho, New York, Szingapúr) állami támogatással
Kockázatok
Memóriaciklus lefordulása 2027-ben — historikusan a Micron 50-60%-ot esik ciklusvégen
Samsung/SK Hynix HBM-kapacitás túlkínálatot hoz
AI-beruházási ciklus lassulása a hyperscalerek költségvetési fegyelme miatt
Belépés / Stop / Cél
Hosszú tartásnál a stopot 700 USD-re tedd (−28%, 5,3×ATR) — a tavaszi kitörési sáv alá; ennek átszakadása a ciklus fordulását jelezné. A pozíciót negyedévente, a gyorsjelentések után értékeld újra.
Belépő ár
975,26 USD
ajánláskori
Stop-loss
700 USD
-28.22%
Célár
1 5 USD
+53.81%
⚖ Nyereség/veszteség arány: 1,91 : 1
Miért épp ez ma — konkrét hírek és adatok alapján
Az Oracle csütörtöki jelentése és a Dell/HPE pénteki kiugrása (+12%) friss, konkrét bizonyítéka annak, hogy az AI-szerver megrendelések gyorsulnak — ez közvetlenül a Micron HBM-értékesítésébe csatornázódik, miközben a papír a 52 hetes csúcstól 22%-ra, az SMA50 közelében konszolidál (RSI 53). A félvezető szektor 60 napos alulteljesítése után a 5 napos +2,9% fordulat kezdetét jelezheti. A 18 napra lévő gyorsjelentés miatt részletekben, kisebb súllyal érdemes belépni.
🌱 Hosszú táv — növekedés (1-2 év)📊 ETFEurópai és NATO újrafegyverkezés, védelmi technológia és kiberbiztonság🎯 Cél 1,8 év alatt: +47%
🌱 Hosszú távú növekedési pozíció: 1-2 éves tartásra szánt, strukturális témára épülő ajánlás. A tézis beéréséhez idő kell, és közben jelentős átmeneti visszaesés is előfordulhat. A tág stop épp ezért van: nem a napi zajra, hanem a tézis megdőlésére szól.
⚠️A legnagyobb tételek közül a Rheinmetall (P/E 38, P/B 9,3) és a Palantir prémium értékeltségen forog, ezért az ETF a több éves rendelésállomány mellett is érzékeny a növekedési várakozások csökkenésére.
ASWC.DE
HANetf Future of Defence UCITS ETF (Acc)
XETRA · Ipar / Védelem és kiberbiztonság
Vegyes
45Meggyőződés
Ár az ajánláskor 17,68 EURRSI(14) 34.8Napi kilengés (ATR) 1.6%Volatilitás 18%52h csúcstól -12.0%
📐 Javasolt portfólió-arány: 7%
Mi van az alapban?
Az alap legnagyobb tételei a Palantir (5,6%), a Rheinmetall (5,3%), a BAE Systems (5%), a Safran (4,9%), a CrowdStrike (4,8%), a Palo Alto Networks (4,4%), a Lockheed Martin (4,4%), a Fortinet (4,3%), az RTX (4,3%) és a Northrop Grumman (4,2%) — vagyis európai és amerikai hadiipari gyártókra, valamint védelmi célú szoftver- és kiberbiztonsági cégekre épül. Szektorilag 66,5% ipar és 33,5% technológia, tehát a hagyományos fegyvergyártás mellett a NATO-tagok kiberbiztonsági és adatelemzési kiadásaira is kitettséget ad.
Palantir Technologies Inc Ordinary Shares - Class A5,6%Rheinmetall AG5,3%BAE Systems PLC5%Safran SA4,9%CrowdStrike Holdings Inc Class A4,8%Palo Alto Networks Inc4,4%Lockheed Martin Corp4,4%Fortinet Inc4,3%RTX Corp4,3%Northrop Grumman Corp4,2%
ipar 66,5%technológia 33,5%
A tételek és a szektormegoszlás a Yahoo Finance friss alapadataiból származnak · alapkezelő: HANetf Management Limited
Árfolyamgrafikon — ASWC.DE
⏳ Adatok betöltése...
Középtáv — 6 hónap · Meggyőződés: 47
Fél év alatt a sztori első lépcsője a kb. 11%-os korrekció utáni stabilizálódás és a 2027-es NATO-költségvetések elfogadása: az ETF az SMA200 (~17,37) közelében, RSI 34,8-cal túleladott-közeli szinten van, a Rheinmetall Q3 jelentése (nov. 5.) és az európai védelmi megrendelések bejelentései 20,5 EUR-ig (a korábbi csúcs, +16%) vihetik. Ha az SMA200 tartósan elesik és a 16 EUR-t is átszakítja, a fél éves tézis megbukott.
Hajtóerők
NATO 3,5%+1,5% GDP-arányos kiadási cél — a 2027-es költségvetések szeptember-decemberben kerülnek elfogadásra
Rheinmetall (+69% árbevétel-növekedés) és BAE rekord rendelésállománya, Q3 jelentések novemberben
Kiberbiztonsági kiadások (CrowdStrike, Palo Alto, Fortinet) függetlenek a hadiipari ciklustól
Technikai: RSI 34,8, SMA50 alatt 4,5% — a szektor 3 hónapos konszolidációja után korrekció utáni belépő
Kockázatok
Fegyverszüneti/békemegállapodás hírek Ukrajnában rövid távon 10-15%-os szektoresést hozhatnak
Emelkedő hozamok a magas értékeltségű tech-tételeket (Palantir, CrowdStrike) sújtják
Rheinmetall −49% a csúcstól: a legnagyobb európai tétel gyengesége húzhatja az alapot
Költségvetési viták (Németország, Franciaország) csúszást okozhatnak a megrendelésekben
Belépés / Stop / Cél
Az SMA200 közeli szint (17,37) jó technikai belépő: felét most 17,7 körül, a másik felét egy 17,0-17,3-as tesztnél. Fél éves stop 16,05 EUR-en (−9,2%, 5,8×ATR), az SMA200 és a tavaszi konszolidáció alatt.
Belépő ár
17,68 EUR
ajánláskori
Stop-loss
16,05 EUR
-9.22%
Célár
20,5 EUR
+15.95%
⚖ Nyereség/veszteség arány: 1,73 : 1
Hosszú táv — 1,8 év · Meggyőződés: 45
Az európai és NATO-védelmi kiadások többéves, szerződésekkel és parlamenti költségvetésekkel alátámasztott emelkedése (2,0% → 3,5% GDP) strukturális, nem a napi hírektől függő hajtóerő: a hadiipari cégek rendelésállománya 3-5 évre lekötött, a kapacitásbővítés csak most ér be, miközben a kiberbiztonsági költések a hibrid fenyegetések miatt kötelező jellegűek. 1,5-2 éves horizonton a 66,5% ipar + 33,5% tech összetétel 20%+ évesített eredménybővülést hozhat, ami a mai korrigált szintről 26 EUR (+47%) körüli célt indokol — ez őszintén az 50% küszöb alatt marad egy 18% volatilitású, diverzifikált alapnál.
Hajtóerők
NATO-tagállamok 2027-2028-as költségvetéseiben a védelmi kiadás GDP-arányos emelése törvényi kényszer
Európai SAFE/ReArm Europe program: több százmilliárd eurós közös beszerzés és hitelkeret
Rheinmetall, BAE, Safran kapacitásbővítése és rekord rendelésállománya 2027-2029-re
Kiberbiztonság mint védelmi költségvetési tétel — CrowdStrike, Palo Alto, Fortinet strukturális növekedés
US védelmi költségvetés emelése (Lockheed, RTX, Northrop) — kettős földrajzi kitettség
Kockázatok
Tartós béke Ukrajnában és a fenyegetettség-érzet csökkenése → költségvetési visszavágás 2028-ra
A Rheinmetall és Palantir prémium értékeltsége összeomlik, ha a növekedés a várakozások alá esik
Kapacitásbővítés túllövése: túlkínálat lőszerben és járművekben 2028 után
Emelkedő kamatok és államadósság-korlátok fékezik az európai költségvetéseket
Az ETF alacsony bétája miatt a 50%-os cél 1,5-2 év alatt ambiciózus — a hozam inkább 35-47% sávban reális
Belépés / Stop / Cél
Hosszú tartásnál a stopot a 52 hetes alj (~15,07) fölé, 15,20 EUR-re tedd (−14%, kb. 8,8×ATR): ha az alap egy éves aljára visszaesik, a rendelésállomány-tézis piaci megítélése megdőlt. Adj hozzá pozíciót minden 8-10%-os korrekcióban, amíg a NATO-költségvetési pálya változatlan.
Belépő ár
17,68 EUR
ajánláskori
Stop-loss
15,2 EUR
-14.03%
Célár
26 EUR
+47.06%
⚖ Nyereség/veszteség arány: 3,35 : 1
Miért épp ez ma — konkrét hírek és adatok alapján
Az ETF egy hónap alatt 11%-ot esett és az SMA200 közvetlen közelébe, RSI 34,8-ra korrigált — a Rheinmetall 49%-os csúcstól mért esése után a védelmi szektor túleladott, miközben a strukturális hajtóerő (NATO-költségvetések, rendelésállomány) változatlan. A közelgő őszi költségvetési szezon és a novemberi Q3 jelentések katalizátor-sorozatot adnak, a kiberbiztonsági tételek pedig részben függetlenítik az alapot az ukrajnai hírektől. Fontos: az 50%-os célt egy ilyen diverzifikált, alacsony volatilitású ETF-nél őszintén nem tudjuk teljesen alátámasztani, ezért a confidence mérsékelt.
Teljesítménymérés — minden ajánlás
#
Ticker
Belépő ár
1 hó
3 hó
6 hó
1 év
2 év
6 hó alfa
#1
MOL.BD
5 18 HUF
-2.41%
—
—
—
—
+6.44%
#2
MU
975,26 USD
+5.51%
—
—
—
—
+3.64%
🌱
ASWC.DE
17,68 EUR
+5.21%
—
—
—
—
+6.77%
Alfa = az ajánlás hozama mínusz a saját devizájában mért benchmark hozama azonos időszakon
(USD → SPY, EUR → Stoxx Europe 600, GBP → FTSE 100, HUF → BÉT-kosár), így nincs deviza-keveredés.
A középtávú ajánlásokat a 6 hónapos, a 🌱 hosszú távú növekedésit az 1 és 2 éves
oszlop értékeli érdemben — a rövidebb távokon a nagy ingadozás normális.