← Vissza | 2026-09-04
Piaci összefoglaló — 2026-09-04
A kép vegyes: az S&P 500 új csúcs közelében, a VIX 14 alatt, a hitelpiacon nincs stressz, ugyanakkor a 10 éves hozam 4,76%-ra kúszott, a Fed szeptemberi emelése is szóba került, az ipari szektor (XLI 20n -5,5%) és a félvezetők (SMH 60n -6,5%) korrigálnak, a francia piac pedig RSI 35-tel gyenge. Az olaj 90 dollár felett, az energia és az egészségügy vezeti a rotációt, a forint az MNB kamatvágás-leállítási pletykájára erősödött. Ma a mai munkaerőpiaci adat előtt nincs tiszta, széles előny; a jelöltek közül egyiknél sem indokolható maradéktalanul a 20/50%-os küszöb, ezért a célok konzervatívak és a confidence-ek alacsonyabbak.
Fed: kamatemelési félelmek vs. Waller nyugtató üzenete, US munkaerőpiaci adat a fókuszban MNB: leállhat a kamatvágás, csökkenhet az inflációs cél – erős forint, magasabb banki marzs Olaj 90 dollár felett, hormuzi kockázati prémium, energia szektor rotáció Félvezető/AI: memóriaciklus (SK hynix, Micron) fókuszban, szektor 60 napos korrekció után Európai ipar: kínai importsokk elleni védőpajzs, védelmi papírok mély korrekcióban
#1 Középtáv — minőségi (~6 hónap)🇭🇺 Magyar részvény
⚠ Gyenge setup
⚠️Az elemzői konszenzus célára (47 399 HUF) csak 5,3%-kal van a mai ár felett, és a forward P/E 13 magasabb a trailing 10,4-nél (EPS -6%), tehát a 20% körüli hozamhoz átárazódás kell, nem csak eredménynövekedés.
OTP.BD
OTP Bank Nyrt.
Budapest · Financial Services / Banks - Regional
Vegyes
49Meggyőződés
Ár az ajánláskor 45 03 HUFRSI(14) 44.7Napi kilengés (ATR) 1.66%Volatilitás 18.8%P/E 10.4előretekintő P/E 13Béta 0.6652h csúcstól -4.8%Elemzői célár 47 399 HUF (+5.3%)Gyorsjelentés 2026-11-11 (68 nap)
📐 Javasolt portfólió-arány: 10%
Mivel foglalkozik a cég?
Az OTP Közép- és Kelet-Európa egyik legnagyobb bankcsoportja, amely lakossági és vállalati hitelezéssel, betétgyűjtéssel, lízinggel és vagyonkezeléssel foglalkozik Magyarországon, Bulgáriában, Szlovéniában, Horvátországban, Szerbiában, Üzbegisztánban és további régiós piacokon. Bevételének döntő része a nettó kamatbevétel, kiegészítve a díj- és jutalékbevételekkel, a nyereség több mint fele már a külföldi leánybankokból származik.
Árfolyamgrafikon — OTP.BD
⏳ Adatok betöltése...
Középtáv — 6 hónap · Meggyőződés: 48
A csütörtöki értesülés szerint az MNB szeptemberben leállíthatja a kamatcsökkentést és 2,5%-ra vinné az inflációs célt – ez a tartósan magas kamatkörnyezet a bankok nettó kamatmarzsát védi, miközben a 10,4-es P/E és a 37%-os marzs mellett a részvény a 4,7%-os havi korrekció után az SMA50 alatt, a 52 hetes csúcstól 4,8%-ra kínál belépőt. A november 11-i Q3 gyorsjelentés, a folyamatos részvény-visszavásárlás és a régiós leánybankok növekedése adhat 17-18% körüli emelkedést fél év alatt.
Hajtóerők
  • MNB kamatvágási ciklus leállása – magasabb kamatmarzs tovább
  • Q3 gyorsjelentés 2026-11-11: rekord tőkemegfelelés, buyback
  • Erősödő forint (EURHUF 363) – csökkenő országkockázati prémium
  • P/E 10,4, ROE ~21% – régiós bankokhoz képest nem drága
Kockázatok
  • Az elemzői célár csak +5,3%: a piac szerint már nagyrészt beárazott
  • MNB-botrány és Fitch által jelzett fiskális kockázat – forint gyengülés, bankadó-emelés kockázata
  • EPS -6% – ha a Q3 jelentés nem mutat fordulatot, elmarad az átárazódás
  • Az elmúlt 12 hónap +47% után kifulladó momentum, RSI 44,7
Belépés / Stop / Cél
Belépés a mai 45 030 HUF körüli szinten, az SMA50 (~45 900) alatti korrekcióban; második lépcső 43 500 körül, ha tovább esik. A Q3 gyorsjelentésig (68 nap) a pozíció fele elég, a másik fele a jelentés utáni reakcióra.
Belépő ár
45 03 HUF
ajánláskori
Stop-loss
40 1 HUF
-10.95%
Célár
53 HUF
+17.70%
⚖ Nyereség/veszteség arány: 1,62 : 1
Hosszú táv — 1 év · Meggyőződés: 50
Egy év alatt a régiós bővülés (üzbég, szlovén, szerb piacok), a tartósan 3-4 százalékponttal meredek hozamgörbe és a visszavásárlás tovább emelheti az egy részvényre jutó eredményt; 15 körüli forward P/E-vel és enyhén növekvő EPS-szel 58 000-59 000 HUF körüli szint reális.
Hajtóerők
  • Régiós akvizíciók és organikus hitelnövekedés
  • Tartósan magas kamatkörnyezet Magyarországon és a régióban
  • Részvény-visszavásárlás és osztalékemelés
  • Országkockázati diszkont csökkenése az EU-források esetleges megérkezésével
Kockázatok
  • Politikai/fiskális kockázat: hiánycél emelése, bankadó, Fitch-leminősítés
  • Régiós devizák (UAH, RUB, UZS) gyengülése
  • Globális banki szektor érzékenysége egy US recesszióra
Belépés / Stop / Cél
Fokozatos építés 43 500-45 500 között, kiegészítés a Q3 és Q4 jelentések után, ha a marzs tartja a 37% körüli szintet.
Belépő ár
45 03 HUF
ajánláskori
Stop-loss
38 2 HUF
-15.17%
Célár
58 5 HUF
+29.91%
⚖ Nyereség/veszteség arány: 1,97 : 1
Miért épp ez ma — konkrét hírek és adatok alapján
Ma azért vonzó a belépő, mert az MNB kamatvágás-leállításáról szóló csütörtöki értesülés konkrét új katalizátor: a bankok marzsa tovább marad magas, miközben az OTP árfolyama az elmúlt hónap -4,7%-a után az SMA50 alá csúszott, RSI 44,7-tel – tehát nem a csúcson, hanem korrekcióban lehet venni. A 10,4-es P/E és a 68 napra lévő Q3 jelentés elég időt ad a tézis beérésére a féléves horizonton.
#2 Középtáv — dinamikus (6-9 hónap)🇺🇸 Amerikai részvény
⚠️A P/B 10,7 és az EV/EBITDA 15,6 magas egy ciklikus memóriagyártónál, és a 6,2-es forward P/E csúcsciklus-eredményt áraz – ha a DRAM-árak fordulnak, az alacsony P/E csapdának bizonyulhat.
MU
Micron Technology, Inc.
NasdaqGS · Technology / Semiconductors
Vegyes
46Meggyőződés
Ár az ajánláskor 958,16 USDRSI(14) 53.5Napi kilengés (ATR) 5.69%Volatilitás 50.8%P/E 21.6előretekintő P/E 6.2Osztalékhozam 0.06%Béta 2.2252h csúcstól -23.6%Elemzői célár 1 513 USD (+57.9%)Gyorsjelentés 2026-09-30 (26 nap)
📐 Javasolt portfólió-arány: 5%
Mivel foglalkozik a cég?
A Micron memóriachipeket gyárt: DRAM-ot (beleértve az AI-gyorsítókhoz használt nagy sávszélességű HBM-memóriát), NAND flash tárolókat és SSD-ket adatközpontok, PC-k, okostelefonok és autóipari ügyfelek számára. Bevételének nagy része a DRAM-üzletből származik, ahol az adatközponti/AI-kereslet és a szerződéses árak emelkedése hajtja a 56% körüli marzsot.
Árfolyamgrafikon — MU
⏳ Adatok betöltése...
Középtáv — 7 hónap · Meggyőződés: 47
A memóriaciklus felfelé szakaszában a HBM- és DRAM-szerződéses árak emelkednek, a Micron 345%-os árbevétel-növekedést és 56%-os marzsot mutat, mégis a részvény 23,7%-kal a 52 hetes csúcs alatt konszolidál a félvezető szektor korrekciója miatt. A 45 elemző 1513 dolláros célára +58%-ot jelez; a szeptember 30-i gyorsjelentés és az azt követő negyedév rekord marzsai adhatnak lökést a 52 hetes csúcs (~1255) visszahódításához és túllépéséhez.
Hajtóerők
  • Q4 FY26 gyorsjelentés 2026-09-30 – rekord marzs és guidance-emelés esélye
  • HBM-szerződések a hyperscaler AI-capex mellett, szűkös DRAM-kínálat
  • fwdP/E 6,2, PEG 0,14 – a legolcsóbb nagy AI-hardver papír
  • Szektor-korrekció (SMH 60n -6,5%) utáni relatív erő: MU 1h +7,3%
Kockázatok
  • Gyorsjelentés 26 napon belül: a guidance elmaradása 15-20%-os napi esést hozhat
  • Memóriaciklus csúcsa: kapacitásbővítés (Samsung, SK hynix) árversenyt indíthat
  • Béta 2,22, éves volatilitás 51% – Fed-emelés vagy AI-capex lassulás esetén kétszeres esés
  • 12 hónapon +671%: profitrealizálási hullám bármikor
Belépés / Stop / Cél
A pozíció felét a mai 958 USD körüli szinten, az SMA50 (~942) fölött tartó árfolyamnál; a másik felét a szeptember 30-i jelentés UTÁN, hogy a kétélű esemény ne érje a teljes pozíciót. Ha a jelentés előtt 900 alá esik, várni a második lépcsővel.
Belépő ár
958,16 USD
ajánláskori
Stop-loss
760 USD
-20.68%
Célár
1 29 USD
+34.63%
⚖ Nyereség/veszteség arány: 1,67 : 1
Hosszú táv — 1,3 év · Meggyőződés: 45
Ha a memória-szuperciklus 2027-ig kitart, a HBM4 rámpa és a szűkös DRAM-kínálat mellett az elemzői 1513 dolláros célár elérhető, ami közel 57%-os hozamot jelent; az SMA200 (~603) körüli stop elég széles ahhoz, hogy egy szektorkorrekció ne üssön ki.
Hajtóerők
  • HBM4 és következő generációs DRAM tömeggyártás
  • Adatközponti AI-capex 2027-es folytatása
  • Részvény-visszavásárlás a rekord cash flow-ból
Kockázatok
  • Ciklus fordulása: túlkínálat 2027-ben, marzs-összeomlás
  • Kína/Tajvan geopolitikai kockázat, exportkorlátozások
  • Értékeltség P/B 10,7 – bear piac esetén 40-50%-os esés is lehetséges
Belépés / Stop / Cél
Három lépcsős építés: most, a szeptember 30-i jelentés után, majd a decemberi negyedéves adatok körül, csak akkor bővítve, ha a marzs 50% felett marad.
Belépő ár
958,16 USD
ajánláskori
Stop-loss
650 USD
-32.16%
Célár
1 5 USD
+56.55%
⚖ Nyereség/veszteség arány: 1,76 : 1
Miért épp ez ma — konkrét hírek és adatok alapján
A félvezető szektor 60 napos korrekciója (SMH -6,5%) lehúzta a Micront a 52 hetes csúcs alá 23,7%-kal, miközben a fundamentumok – 56%-os marzs, 6,2-es forward P/E, strong_buy konszenzus 45 elemzőtől – a szektor legjobbjai közé sorolják, és a hét hírei szerint az SK hynix/memória-tematika újra a fókuszba került. A szeptember 30-i gyorsjelentés 26 napon belül tiszta katalizátort ad, ezért érdemes a pozíció felét már most felépíteni.
🌱 Hosszú táv — növekedés (1-2 év)📊 ETFNukleáris reneszánsz és urán-ellátási lánc🎯 Cél 1,5 év alatt: +46%
🌱 Hosszú távú növekedési pozíció: 1-2 éves tartásra szánt, strukturális témára épülő ajánlás. A tézis beéréséhez idő kell, és közben jelentős átmeneti visszaesés is előfordulhat. A tág stop épp ezért van: nem a napi zajra, hanem a tézis megdőlésére szól.
URNU.DE
Global X Uranium UCITS ETF USD Acc
XETRA · Energy / Uranium & Nuclear
Vegyes
44Meggyőződés
Ár az ajánláskor 24 EURRSI(14) 40.9Napi kilengés (ATR) 4.25%Volatilitás 60.1%52h csúcstól -25.6%
📐 Javasolt portfólió-arány: 6%
Mi van az alapban?
Az alap legnagyobb tételei az Oklo (6,9%), a Uranium Energy Corp (6,6%), a Kazatomprom (6%), a Centrus Energy (4,3%) és a Paladin Energy (4,3%), kiegészítve a BHP-vel (3,5%), a Samsung C&T-vel (3,5%) és koreai/japán mérnöki-építő cégekkel (Hyundai E&C, Daewoo E&C, ITOCHU) – vagyis uránbányákra, dúsításra, SMR-fejlesztőkre és reaktorépítőkre koncentrál. Szektorilag 45,8% energia, 34% ipar, 10,8% közmű és 7,8% alapanyag, tehát a nukleáris értéklánc egészére ad kitettséget.
Oklo Inc Class A Shares 6,9%Uranium Energy Corp 6,6%National Atomic Co Kazatomprom JSC GDR - Regulation S 6%Centrus Energy Corp Class A 4,3%Paladin Energy Ltd 4,3%BHP Group Ltd 3,5%Samsung C&T Corp 3,5%Hyundai Engineering & Construction Co Ltd 2,7%Daewoo Engineering & Construction Co Ltd 2,7%ITOCHU Corp 2,6%
energia 45,8%ipar 34%közmű 10,8%alapanyag 7,8%technológia 1,7%
A tételek és a szektormegoszlás a Yahoo Finance friss alapadataiból származnak · alapkezelő: Global X
Árfolyamgrafikon — URNU.DE
⏳ Adatok betöltése...
Középtáv — 6 hónap · Meggyőződés: 43
Fél év alatt a téma az elmúlt hónap -20%-os esése után az SMA50 (~26,9 EUR) visszahódításáig és a 29-30 EUR-s korábbi konszolidációs sávig juthat, ha az uránspot ár stabilizálódik és az adatközponti PPA-k/SMR-hírek folytatódnak; a tézis fél éven belül akkor dől meg, ha az alap a 52 hetes alj (~19,6) alá törik, mert az azt jelezné, hogy a kínálati szűkösség története elhalványult.
Hajtóerők
  • Uránspot/hosszú lejáratú szerződéses ár emelkedése a szűk kínálat miatt
  • Reaktor-élettartam hosszabbítások és újraindítások az USA-ban, Japánban
  • Adatközponti nukleáris PPA-k, SMR-engedélyezési mérföldkövek (Oklo, Centrus dúsítás)
  • Túladott technikai kép: RSI 40,9, SMA50-hez -10,7%, 52h csúcstól -25,6%
Kockázatok
  • 60%-os éves volatilitás: a kosár fél év alatt további 15-20%-ot eshet katalizátor nélkül
  • Kazatomprom termelésbővítése vagy kazah exportpolitika – kínálati sokk
  • Az SMR-cégek (Oklo) spekulatív árazása korrekció esetén húzza az alapot
  • Kockázatkerülő fordulat (Fed-emelés) esetén a tematikus ETF-ekből kiáramlás
Belépés / Stop / Cél
A pozíció egyharmada a mai 24 EUR körül, a második harmad 22-22,5 EUR-nál (52 hetes alj felett), a maradék csak akkor, ha az árfolyam visszazár az SMA50 fölé – ez a fordulat megerősítése.
Belépő ár
24 EUR
ajánláskori
Stop-loss
20,4 EUR
-15.00%
Célár
29,5 EUR
+22.92%
⚖ Nyereség/veszteség arány: 1,53 : 1
Hosszú táv — 1,5 év · Meggyőződés: 45
A nukleáris reneszánsz mögött többéves beruházási ciklus áll: az évtized végéig tervezett új reaktorok, élettartam-hosszabbítások és az AI-adatközpontok alapterhelési igénye tartósan meghaladja a bányászati kínálatot, miközben új bánya 5-10 év alatt indul. 1,5 év alatt a 52 hetes csúcs (~32,2 EUR) visszahódítása és meghaladása 35 EUR-ig reális, ami ~46% – az 50%-ot csak akkor éri el, ha az uránár új ciklikus csúcsra fut, ezt adatokkal ma nem lehet alátámasztani, ezért a cél konzervatív.
Hajtóerők
  • Strukturális kínálati hiány: termelés nem fedezi a reaktorok igényét
  • Hosszú lejáratú közmű-szerződések (contracting cycle) árazása
  • Nyugati dúsítási kapacitás kiépítése orosz függés helyett (Centrus)
  • SMR-projektek első kereskedelmi mérföldkövei 2027-ig
Kockázatok
  • Uránár tartós esése új kínálat (Kazatomprom, Paladin) beindulása miatt
  • SMR-késések, engedélyezési kudarcok – a spekulatív komponens összeomlása
  • Nukleáris baleset vagy politikai fordulat a nukleáris energia ellen
  • Rendkívüli vizsgálat a Paksi Atomerőmű körül itthon jelzi: a szabályozói kockázat nem elméleti
Belépés / Stop / Cél
Lépcsős felépítés 6 hónap alatt 21-25 EUR sávban, a hosszú távú pozíció csak a 52 hetes alj (~19,6) alatti stopnál kerül kizárásra, mert az cáfolná a kínálati hiány tézisét.
Belépő ár
24 EUR
ajánláskori
Stop-loss
18,9 EUR
-21.25%
Célár
35 EUR
+45.83%
⚖ Nyereség/veszteség arány: 2,16 : 1
Miért épp ez ma — konkrét hírek és adatok alapján
Az uránkosár az elmúlt hónapban 20%-ot esett, a 52 hetes csúcstól 25,6%-ra van, az SMA50 alatt 10,7%-kal, RSI 40,9 – egy strukturálisan szűkös kínálatú témában ez ritka árazási diszkont, míg az energiaszektor egyébként rotációs vezető (XLE 20n +11%). A magyar hírekben is megjelenő paksi rendkívüli vizsgálat és az adatközponti alapterhelés-igény emlékeztet, hogy a nukleáris kapacitás politikailag és technológiailag is a középpontban marad, miközben a mostani szint 2:1 fölötti nyereség/veszteség arányt ad a 18,9 EUR-s stop mellett.
Teljesítménymérés — minden ajánlás
#TickerBelépő ár1 hó3 hó6 hó1 év2 év6 hó alfa
#1 OTP.BD 45 03 HUF -10.62% — — — — -2.22%
#2 MU 958,16 USD +12.18% — — — — +12.64%
🌱 URNU.DE 24 EUR -11.38% — — — — -7.61%
Alfa = az ajánlás hozama mínusz a saját devizájában mért benchmark hozama azonos időszakon (USD → SPY, EUR → Stoxx Europe 600, GBP → FTSE 100, HUF → BÉT-kosár), így nincs deviza-keveredés. A középtávú ajánlásokat a 6 hónapos, a 🌱 hosszú távú növekedésit az 1 és 2 éves oszlop értékeli érdemben — a rövidebb távokon a nagy ingadozás normális.